Yeşil Zeytinli Köfte Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,23/5 Toplam: 5.884 Oy
view 41.630
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Yeşil Zeytinli Köfte Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Yeşil Zeytinli Köfte Tarifimizle farklı bir lezzete yelken açmaya ne dersiniz? En iyi et çeşitlerinden olan kuzu kıyması ve çekirdeksiz yeşil zeytinin birleşimi, ortaya lezzetli ve kolay yemek tariflerinden birini çıkarıyor. Merak uyandırıcı değil mi? E o zaman, buyurun MigrosTV’ye!

Yeşil Zeytinli Köfte Yapımı:

1. Sarımsakları püre haline getirin.
2. Kıymayı yeşil zeytin hariç diğer bütün malzemelerle karıştırıp iyice yoğurun.
3. Hazırlamış olduğunuz karışımdan ceviz büyüklüğünde yuvarlak köfteler hazırlayın.
4. Köftelere parmağınızla çukur açarak içine birer zeytin koyun, ağzını kapatın.
5. Köfteleri 2 yada 3 seferde,orta ateşte,sadece dışları kızarana kadar pişirin.
6. Fırına girebilen tava veya fırın tepsisine koyduğunuz köfteleri 180 derecelik fırında 7-8 dakika daha pişirip servis edin.
.
100. lıklı ve lezzetli et yemeklerinin sırrı iyi ettedir. Migros'tan aldığınız etler güvenilirdir. Migros, Türkiye'nin her yöresinden düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye'nin en büyük işletme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler. Migros'taki tüm etler, Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir. Etler et işletme tesislerinden size ulaşana kadar 0-4 °C'de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.Migros'ta et reyonları her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi, Et bölümünde eğitim göre kasaplar etleri sizin için hazırlar. Lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden üretilen köfteler, özel soslarla tatlandırılmış fırınlık ya da ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etler sizin için hazırlanır. İyi et, iyi gelecek demektir.

EN ÇOK İZLENENLER