Turşularla aranız nasıldır? Ekşi ekşi limonlusu, bolca acılısı, yağlısı, meyvelisi, sebzelisi her çeşidi ile gönlümüzün en özel köşelerinde yer alırlar değil mi? Yeri gelir hamilelerin ilk aşerdiği yiyecek olur, yeri gelir o eşlik etmezse birçok yiyecek mahzun kalır. Bolca tüketmek için yaz aylarında kavanoz kavanoz hatta minik bidonlarca hazırlanır, kış boyu keyifle tüketilir. Sindirim sistemine oldukça yararlı, barındırdığı sağlıklı bakteriler sayesinde ülser, diyabet gibi birçok hastalıktan korunmaya yardımcı olan turşuların her evde bulunması gerekir.

Peki, lahanasından eriğine her şeyin turşusunu yapabilen bir millet olarak yoğurtlu biber turşusundan da haberdar mıyız?

Yoğurtlu biber turşusu; Balkan mutfağının yıldızlarından biridir. Akşam ya da öğlen yemeklerine de şahane bir yoldaş, kahvaltılara da nefis bir alternatif olur. Hafif acısı ile tadan herkesi hayran bırakır kendine. Ekmek üzerine sürerek ya da kaşık kaşık tüketebileceğiniz nefis turşu ile tanışmadıysanız acilen yakınlaşın deriz.

Tüm alışılmışlığı yıkıp yerine farklı mı farklı bir lezzetin “turşusunu kurmaya” hazırsanız tüm detaylar videomuzda. Şimdiden afiyet olsun.

Balkan mutfağı, Kırklareli mutfağı, turşunun faydaları, yoğurtlu biber turşusu tarifi, yoğurtlu biber turşusu yapımı, yoğurtlu biber turşusu yapılışı, yoğurtlu biber turşusu hazırlanışı, yoğurtlu biber turşusu nasıl yapılır, yoğurtlu biber turşusu nasıl hazırlanır, yoğurtlu biber turşusu malzemeleri, ev yapımı yoğurtlu biber turşusu ve daha birçok farklı seçenek MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

EN ÇOK İZLENENLER