En Havalı Baby Shower Sizinki Olsun!

Dünyada tarihçesi çok uzun yıllara dayansa da ülkemize girişi çok taze olan bir organizasyon, Baby Shower! Henüz bir fikriniz yoksa artık olacak! Hatta belki de en havalı baby shower sizinki olacak. Nedir bu Baby Shower? Baby Shower, hamileliğin son dönemecine varıldığında anne adayının ihtiyaçlarını karşılamak için hediyeler verilmesi ve doğum stresini azaltmak suretiyle mutlu edilmesidir. Genelde anne adayının yakın arkadaşı ve arkadaşları tarafından düzenlenir ki anne adayımız kendini yormasın. Ancak anne adayının da yapması gereken hazırlıklar elbette vardır. Mesela bebeğin ihtiyacı olacak ürünleri içeren bir hediye listesi! “Ay hiç hediye sipariş edilir mi?” demeyin. Bu organizasyonun amacı bu zaten. Doğum öncesinde anne adayının ihtiyacı olacak tüm maddi ve manevi desteğin sağlanmasının yanı sıra etkinliğin keyifli geçmesi için yakın arkadaşlar evi süslerler. Etkinlikte oyunlar oynanır, yemekler yenir. Günün hatırası olsun diye gelen misafirlere minik kurabiyeler, şekerlemeler, bebekli çikolatalar hediye edilir.

Baby Shower yapmaya karar verdiniz, ancak süslemelere mi karar veremediniz? Endişelenmeyin! Bu öneriler işinizi kolaylaştıracak. Hepsine bayılacağınız önerilerimize mutlaka göz atın!

 

  • Baby shower için konsept belirlemek hem harika bir fikir olacak, hem de süsleme konusunda işinizi kolaylaştıracak. Örneğin; tropikal orman konsepti oluşturarak tropik renkler, sevimli hayvan figürlü kurabiyeler ve tropik meyveler ile baby showerınızı unutulmaz kılabilirsiniz.

bebek_odası

  • Bebeğinizin cinsiyetini baby shower gününe kadar sevdikleriniz ile paylaşmayın. İşte baby showerınızın konsepti bu! Süslemelerin bir kısmını pembe bir kısmını mavi yapın. Herkesten bir tahmin yürütmesini isteyin. Cevap pastanın içinde! Pastanın içine bebeğinizin cinsiyetini açıklayan küçük bir not saklayarak sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz.

 

  • Konsept fikirlerinden bir diğeri ise, safari! Evet yanlış duymadınız. Leopar desenli süslemeler, vahşi doğayı kendilerine yuva bellemiş hayvanların dijital baskıları ile süslü kurabiyeler misafirlerinizi çok şaşırtacak.

 

Aynı zamanda farklı oyun fikirleri ile misafirlerinize unutulmaz bir baby shower yaşatabilirsiniz.

 

  • Hangi mama oyunu sizi çocukluğunuza döndürecek!

Birbirinden farklı lezzetlerde kavanoz mamaların tatları hakkında bilgi veren ambalajlarını kapatın. Mama kavanozlarını numaralandırın. Konuklar tek tek mamaları tadarak içlerinde neler olduğunu tahmin edecekler. Hepsini bilen ödülü kapacak!

 

  • Göbeğim ne kadar da büyümüş!

Anne adayı göbeğinin etrafını ölçer ve bir kağıda kimseye göstermeden not alır. Konuklar da tahminlerini yaparlar ve sonuçlar karşılaştırılır. Bakalım göbek tahmin edildiği kadar az mı büyümüş?

  • Ne olduğunu tahmin et!

Bebek ile ilgili eşyaları kumaş bir poşet içine koyun ve gözleri bağlı misafirlerinizin elleri ile dokunarak eşyayı tahmin etmelerini isteyin. En çok doğru tahminde bulunan oyunu kazanır!
babyshower_dekorları

Zamandan Kazanma Kılavuzu
Evde parti vermek hiç de kolay değil kabul ediyoruz. “Eksik bir şey kaldı mı; tüm liste tamam mı?” derken biraz strese girebilirsiniz. Alışverişe mi çıkmalıyım yoksa süslemeleri mi önce yapmalıyım diye telaşlanmayın. Sanal alışveriş artık yaşamımızın bir parçası. Tek tıkla tüm ihtiyaçlarımız kapınıza kadar geliyor. Böylece zamanınız size kalıyor. Bunca koşuşturmacanızın arasında Sanal Market de kapınıza kadar gelmiş çok mu?! Siz süslemelerinizi rahat rahat yapın. İhtiyacınız olan tüm ürünleri Sanal Market sizin için özenle paketleyip kapınıza kadar istediğiniz saatte getirsin. Hem de Sanal Market’e ulaşmak çok kolay! Cepten, netten, tabletten Migros Sanal Market’e partinizin kusursuz geçmesi için kolayca ulaşabilirsiniz.