MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Strese İyi Gelen 8 Bitki

mblog_image

Büyük bir çoğunluğumuz, oldukça yoğun olarak geçirdiğimiz günlük hayatımızda yüksek derecede strese maruz kalıyoruz. Beden ve ruh sağlığımız için zararları saymakla bitmeyen stresten köşe bucak kaçabilmek için kendimize yeni yollar bulmaya çalışıyor, yeni uğraşlar ediniyoruz. Bu çabamız elbette ki güzel; fakat yanına besin takviyeleri eklemek daha güzel ve etkili olabilir!

DEVAMINI OKU

Evdeki Karıncalardan Kurtulmak için 7 Farklı Yöntem

mblog_image

Özellikle bahar ayları yaklaştıkça evin gizli köşelerini karıncalar ele geçirmeye başlar. Küçük çalışkan bu canlılar, öylesine hızlıdır ki tüm evinizi kısa zamanda işgal edebilirler. Ancak size direkt olarak zarar vermediklerini unutmayın. Karıncaların asıl hedefleri eşyalarınız ve yiyeceklerinizdir. O halde biz de onlara zarar vermemeli, doğanın dengesini sağlama konusunda yararlı oldukları söylenen karıncalara yaşamaları için bir şans vererek evimizden uzaklaştırmayı hedeflemeliyiz.

DEVAMINI OKU

Kedi ve Köpekler için Zararlı Yiyecekler Hangileri

mblog_image

Düşünün; hevesle yemeğinizi seçmişsiniz, kurulmuşsunuz masanın en güzel köşesine, karşınızda minik dostunuzun masum ve beklenti dolu bakışları! Hayır, asla yumuşayıp yemeğinizden bir parça vermeyin; çünkü bu hareket ile ona iyilik yaptığınızı sanırken büyük kötülüğün temelini atıyor olabilirsiniz! Biz insanlar için çok yararlı olan yiyecekler, kedi ve köpekler için oldukça zararlı olabiliyor. Nasıl mı? İşte detaylar.

DEVAMINI OKU

Pizza Hakkında 15 İlginç Bilgi

mblog_image

Şimdilerde bir telefon kadar uzağımızda olan leziz pizzalar, bugünlere nasıl gelmiş hiç merak ettiniz mi?

DEVAMINI OKU

Zencefilin Bilmediğiniz 11 Faydası!

mblog_image

Birçok yiyecek ve içecekte kullanılan, severek tüketilen bir besin olan zencefilin insan vücuduna 11 faydası MigrosTV’de!

DEVAMINI OKU

Akıllı Telefonların Şarj Ömrünü Uzatmanın 6 Etkili Yolu

mblog_image

Modern zamanların en büyük sorunlarından biri haline gelen telefon şarjının bitmesi bazı insanlar için zamanın durması anlamına gelebiliyor. Milyarlık

DEVAMINI OKU

Dünyanın En İlginç 3 Müzesi

mblog_image

İşte bir gün mutlaka görmeniz gereken dünyanın en ilginç müzelerinden 3 tanesi…

DEVAMINI OKU

“Selfie” Kelimesine Dair 12 İlginç Bilgi

mblog_image

“Selfie çekelim” cümlesini günde ortalama 20 kere duymak sizi artık şaşırtmıyorsa, bu kelimenin nasıl oluştuğuna dair paylaşacağımız bilgiler ilginizi çekecektir…

DEVAMINI OKU

Kedi, Köpek Sahipleri Arasındaki 15 Benzerlik ve Fark

mblog_image

Yapılan araştırmalara göre bazı insanların karakterleri kedilerle yaşamaya yatkınlık gösterirken, bazı insanlar köpekleri kendine daha yakın buluyor. Peki kedi ve köpek sahipleri arasında ne gibi farklılıklar ve benzerlikler bulunuyor?

DEVAMINI OKU