MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Havuzlarda Sizi Bekleyen 6 Tehlike

mblog_image

Yazın sıcaklarından kaçmak, serin sulara kendinizi bırakmak için heyecanlanıyor olabilirsiniz; ancak şimdi söyleyeceklerimizi dikkate almanızda fayda var. Havuz sularının ruhunuzu iyileştirici gücüne inanırken sağlığınızdan olmamak için bu ihtimallere göz atmanız oldukça faydalı olacak.

DEVAMINI OKU

Terlik Deyip Geçmeyin: Doğru Terlik Seçiminde Dikkat Edeceğiniz 7 Nokta

mblog_image

Yaz aylarının kurtarıcısı, evdeki rahatlığın formülü, salaş kombinlerin şık tamamlayıcısı olan terlikler, birçok insan tarafından yaz mevsiminin beklenen güzel detayları arasındadır. Peki, yollarını gözlediğiniz terlikleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Öğrenmek için gelin satırlarımızın devamına…

DEVAMINI OKU

Kavun Çekirdeklerinin 8 Müthiş Faydası

mblog_image

Birçok meyve gibi kavunu da çekirdeklerinden arındırıp öyle tüketmeyi amaçlarız. Oysa kavun çekirdeklerinin sağlık için ne kadar faydalı olduğunu bilsek yine de o çekirdekleri temizler miydik bir düşünelim? Evet, yanlış okumadınız; belki yıllardır, her seferinde çöpe yolladığınız kavun çekirdekleri ile birlikte neler kaçırmışsınız bir bakalım.

DEVAMINI OKU

Papatya Suyunun İyi Geldiği 7 Şey!

mblog_image

En naif, en sade, en güzel çiçeklerden biri olan papatya; görüntüsü ile gözlerimizi şenlendirmenin yanı sıra sağlığımıza olan faydaları sayesinde çok, daha çok sevilmeyi hak ediyor. İşte papatya suyunun fayda sağladığı 7 nokta.

DEVAMINI OKU

Enginarın 5 Türü

mblog_image

Enginar, özellikle kalp ve karaciğer için çok faydalı olan sebzelerden biridir. Yüzyıllardır yetiştirilen enginar, ilk zamanlarında saray sofralarında yer alırken daha sonra herkesin yemeye başladığı bir besin haline gelmiştir.

DEVAMINI OKU

Simit Diyeti Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Fit görünmek, ideal vücut ölçülerine sahip olmak, istediğimiz her kıyafete girebilmek için farklı diyetlerin peşinde koşturup duruyoruz. Son günlerde popüler hale gelen diyetlerden biri de simit diyeti. Belki duydunuz belki şu an ilk kez karşılaştınız; ancak daha da yakından tanıyın istiyoruz.

DEVAMINI OKU

Hem Göze Hem Cilde Şenlik: Cilt İçin Faydalı 7 Çiçek

mblog_image

Çiçekler, hayatımızdaki en hoş detaylardan biri. Mis kokuları, güzel görünümleri ile bazen bir aşkı başlatır bazen kırdığınız bir kalbi onarır bazen de bulunduğunuz ortamı güzelleştirir. Kısacası; hiçbir yönden hayatımızdan eksik olmaması gereken iyiliklerden biridir.

DEVAMINI OKU

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

mblog_image

İçerisinde manganez, bakır, kalsiyum, çinko, fosfor, demir, B6 vitaminleri sayesinde birçok faydası bulunan susam yağından yiyerek ya da cildinize uygulayarak yararlanabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Sarılmanın 9 Şahane Etkisi

mblog_image

Sarılmak nedir sizce? Sadece kollar ile bedenin buluşması mı? Asla! Sarılmanın sağlığınız için birçok faydası var. Şimdi bahsedeceklerimizden sonra bir insana sarılırken daha çok düşünecek, sarıldığınız insanları daha iyi seçeceksiniz.

DEVAMINI OKU