MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Yalnız Yaşayanların Dikkat Etmesi Gereken 9 Hayati Kural

mblog_image

Yalnız yaşamak bir insan için güzel ve önemli bir deneyimdir. Kendi ayakları üzerinde durabilmek, hayat ile mücadele etmek daha güçlü bir kişiliğe sahip olmayı sağlar. Yalnız yaşamak oldukça zevkli, bir yandan da oldukça zorludur. Neyse ki birçok avantajın yanındaki dezavantajların hiçbiri çözülemeyecek şeyler değil. İşte yalnız yaşıyorsanız size iyi gelecek 9 çözüm önerisi.

DEVAMINI OKU

Farklı Kültürlerde Baharın Gelişi Nasıl Kutlanıyor?

mblog_image

Baharın gelişi ile toprak uyanır, herkesin içinde birtakım tatlı kıpırdanmalar başlar. Birçok insan gibi birçok millet tarafından da bu güzel zamanlar, kutlamalarla karşılanır. Bakalım hangi milletler, hangi şekillerde baharın gelişini kutluyor?

DEVAMINI OKU

İstanbul Semtlerinin İsim Tarihi: Sarıyer İsmi Nereden Gelir?

mblog_image

İstanbul’u semt semt, sokak sokak gezer her bir noktasını çokça severiz de derine inmekten çoğu zaman korkarız. Şimdi yüzeysel değil, derinlemesine sevmenin zamanı diyelim mi? Mesela Sarıyer’de dolaşmayı seviyor, sokaklarını, evlerini tanımaktan, sahilinde dolaşmaktan keyif alıyorsanız isminin nerden geldiğini öğrenmeye ne dersiniz? Hadi gelin peşimizden.

DEVAMINI OKU

Osmanlıdan Günümüze Şerbet Kültürü

mblog_image

Dillere destan lezzetlerle dolu Osmanlı sofralarında içecek seçeneği neydi sizce? Son derece özenle hazırlanan sofralarda içecek seçeneğinin de farklı bir yapım olacağını tahmin etmek zor değil sanki ne dersiniz? Evet, Osmanlı sofralarında su bulunmazmış, e tabii o zamanlar meyve suları da yok. Ne yapsalardı? Tabii ki şerbet! Osmanlı sofralarında çok önemli bir yer tutup baş içecek olmuş şerbet hakkında 13 bilgi!

DEVAMINI OKU

Sirkenin İyi Geldiği 10 Durum

mblog_image

Sirke de uç lezzetlerden biri. Ya çok sevilir ya da nefret edilir. Ortası pek yoktur; ama ona alışsanız iyi edersiniz çünkü faydaları saymakla bitmiyor. “Keskin sirke küpüne zarardır.” da peki neye yararlıdır?

DEVAMINI OKU

Balkan Mutfak Kültürü Hakkında 8 Bilgi

mblog_image

Balkanlar, kültürümüze en yakın bölgedir. Balkan yemekleri; Akdeniz mutfağından etkilenip Türk, Yunan, İtalyan, Avusturyalı, Macar gibi kültürleri harmanlamış ortaya şahane sofralar çıkarmıştır. Börekler, köfteler, trileçeler ve daha neler neler!

DEVAMINI OKU

Kuzey Işıkları Hakkında 10 Bilgi

mblog_image

Kuzey ışıklarının büyüsü dilden dile dolaşır durur. Herkes o ışıkları tüm gece boyunca izlemek, tam o ışıkların altında yıldızları seyreder gibi yayılıp da vakit geçirmenin hayalini kurar.

DEVAMINI OKU

Osmanlı Mutfak Kültürü Hakkında 14 İlginç Bilgi

mblog_image

Osmanlı Mutfağı; kullanılan malzemeleri, pişirme yöntemleri, sofra düzenine kadar oldukça özenli dokunuşlarla oluşmuş, günümüze kadar taşınmıştır. Sadece Türkiye’de değil dünyada da kendinden bahsettiren Osmanlı mutfağını gelin biraz daha yakından tanıyalım.

DEVAMINI OKU

Makarnanın Hikayesi ve Kolay Makarna Tarifleri

mblog_image

Her yemeğe yakışan, her kılığa girebilen yemeklerden biri de makarnadır. Fiyonk makarna, düdük makarna, boncuk makarna, kelebek makarna gibi binlerce şekli ile hem hoş bir sunum oluşturur hem de hoş bir tat bırakır. Çeşit çeşit soslar ile iyice şenlendirir gönüllerde taht kurdururuz. Peki makarna günümüze kadar nasıl bir yolculuktan geçmiş hiç merak ettiniz mi?

DEVAMINI OKU