Seyrekleşen Kaşlara 7 Çözüm Önerisi

Etkili bakışlara, duygularımızın ifade edilişine en önemli katkıyı sağlayan kaşlar, seyrekleştiğinde yüzümüzde büyük bir eksik oluşur.

Bu yazımızda kimi zaman yanlış kaş alımı kimi zaman da çeşitli rahatsızlıklar sebebi ile azalma gösteren kaşların daha gür ve sağlıklı çıkmasına yardım edecek yöntemleri sizin için derledik. İşte seyrekleşen kaşlarınızı yeniden gürleştirmek için 7 etkili çözüm önerisi.

1. Soğan Suyu

Soğan suyu içerisinde  bol miktarda kükürt bulundurur. Bu özelliği sayesinde kaş bölgesine uygulandığında kollajen dokuların üretilmesini sağlar. Düzenli olarak kaş diplerine soğan suyu sürerek kaş köklerini güçlendirir, kaşlarınızın daha gür çıkmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Soğan Suyu

2. Sarımsak

Sarımsak; kaş ve saçların gürleşmesi için en çok kullanılan malzemelerdendir. İçerisindeki bol miktarda kükürt, selenyum, mineraller, B ve C vitaminleri sayesinde kaşların gürleşmesine yardımcı olur. Püre haline getirdiğiniz sarımsağı düzenli olarak kaş diplerinize uygulayarak daha gür ve şekilli kaşlara sahip olabilirsiniz.

sarimsak

3. Zeytinyağı

Cilt için daima çok faydalı malzemelerden biri olan zeytinyağını kaşlarınızın gürleşmesi için de kullanabilirsiniz. Seyrek olan kaşlarınızın diplerine gece yatmadan önce masaj yaparak zeytinyağı uygulayın ve yıkamadan uyuyun. İstediğiniz sonucu alana kadar uygulamaya devam edin.

zeytinyagi4

4. Fındık Yağı

Fındık yağı da seyrekleşen kaşlarınızın gürleşmesi için en iyi ilaçlardan biridir. Bir pamuğa sürdüğünüz fındık yağını kaşlarınıza masaj yaparak her gün düzenli uygulayıp 1 saat kadar beklettiğinizde kısa zamanda kaşlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

fındık

5. Hindistan Cevizi Yağı

İşte size hoş kokulu bir öneri daha! E vitamini, demir gibi yararlı içerikleri sayesinde Hindistan cevizi yağı, kalın ve daha gür kaşlara sahip olmanıza yardımcı olur. Her gece kaş diplerinize masaj yaparak uyguladığınız Hindistan cevizi yağı sayesinde sağlıklı ve güzel görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz.

hindistan-cevizi-yagi

6. Aloe Vera

Birçok cilt problemini iyileştiren gücü ile hayatımızda eksik olmaması gerekenlerden olan aloe vera, seyrekleşen kaşları gürleştirme konusunda da en yakın dostunuz olabilir. Kaşların daha hızlı ve kalın çıkmasını sağlayan, kıl diplerini besleyen içeriği sayesinde düzenli olarak kullandığınızda istediğiniz sonuca ulaşılabilir, daha güzel kaşlara sahip olabilirsiniz.

aloe vera

7. Hint Yağı

Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz yağlardan biri de Hint yağıdır. Hint yağı ile kaşlarınızı gürleştirebilir, daha etkili bakışlara sahip olabilirsiniz. Hint yağına batırdığınız pamuğu kaşlarınıza düzenli olarak uyguladığınızda istediğiniz sonuca kısa zamanda ulaşabilirsiniz.