Tel Kadayıf Tatlısı Tarifi
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 1 Oy
view 2.759
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Tel Kadayıf Tatlısı Tarifi

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Bayram ziyaretleri için gelen misafire ikram edilecek ilk seçenekler arasında yer alan çıtır çıtır tel kadayıf tatlısını kim sevmez?

Biraz babaanne biraz da anne tarifi olan tel kadayıf tatlısının hazırlıkları, mutfakta başladığı an büyük küçük herkes de mutfak kapısına dizilmeye başlar. Sıcacık şerbeti dökülüp her bir tel içerisine itina ile işlenirken sulanan ağızlarla birlikte çatallamak için sabırsızlıkla beklenir hatta beklenemez; annelerden azar işitilir; ama olsun tel kadayıfa giden yolda her şey mubahtır ve her çilesine katlanabiliriz!

Ağızlar yeterince sulanıp geçmiş hatıralarına gidildiyse yine bir bayram zamanı beklemeye hiç gerek yok bizce. Hemen şimdi videomuzu izleyin ve leziz tatlınızı hazırlayın. Şimdiden afiyet olsun.

Tel kadayıf tatlısı tarifi, tel kadayıf tatlısı nasıl yapılır, tel kadayıf tatlısı hazırlanışı, tel kadayıf tatlısı nasıl hazırlanır, evde tel kadayıf tatlısı yapımı ve daha birçok farklı tatlı tarifi için MigrosTV videolarını izlemeye devam edin.

Tel Kadayıf Tatlısı Tarifi:

1. İlk olarak tatlının şerbeti için şeker ve suyu şeker eriyene kadar kaynatın.
2. Kaynamaya başlayan şerbet içerisine limon suyunu ekleyerek 1-2 dakika daha kaynatıp soğuması için ocaktan alın.
3. Ardından kadayıflara yedirilmesi gereken tereyağını küçük bir sos tavasında eritin ve soğutun.
4. Soğuyan tereyağını lif halde ayrılmış olan tel kadayıfların üzerine dökerek karıştırın.
5. Fırına dayanıklı bir borcamın tabanına tel kadayıfları yarısını serip iyice bastırın ve üzerine parçalanmış cevizleri serpin. Tekrar üzerini kalan kadayıfları ekleyerek kapatın ve olabildiğince bastırın.
6. Son olarak önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzeri kızarana kadar 30 dakika pişirin.
7. Fırından çıkardığınız tatlının üzerine soğumuş olan şerbeti ekleyin ve tatlı şerbeti çektikten sonra servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER