1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
5,00/5 Toplam: 3 Oy
view 8.245
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
8

Krepli Rulo Pasta Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Krep mipasta ?” diye düşünmeyin… 10 TL altına hazırlayabileceğiniz krepli rulo pastanın kolay tarifi MigrosTV’de!

Püf noktası:

Çırpılmış krem şantiyi buzdolabında soğuttuktan sonra kullanın. Üst üste gelecek şekilde dizdiğiniz kakaolu kreplerin üzerine ince bir kat halinde sürmeye özen gösterin.

Kullandığınız tüm malzemelerin oda sıcaklığında olmasına özen gösterin.

Krepli Rulo Pasta Yapımı:

1. Krep hamuru için; oda sıcaklığında beklettiğiniz yumurtaları derin bir karıştırma kabına alın. Toz şeker ilavesiyle pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırın.
2. Oda sıcaklığında beklettiğiniz sütle kıvamını açtıktan sonra elenmiş un ve kakao ilavesiyle karıştırma işlemini sürdürün. Pürüzsüz bir kıvam alan krep hamurunu 10 dakika kadar dinlendirin.
3. İç kreması için; küçük bir kaba aldığınız toz krem şantiyi soğuk süt ilavesiyle katı bir kıvam alana kadar karıştırın. Soğuması için buzdolabına kaldırıp bekletin.
4. Krep tavasını az miktarda ayçiçek yağıyla yağlayıp fazlasını kağıt havlu yardımıyla alın. Tavayı ısıtın.
5. Bir kepçe kadar doldurduğunuz krep hamurunu yağlanmış krep tavasına yapıp kısık ateşte, ters yüz ederek pişirin. Pişirdiğiniz krepleri ayrı bir kenarda dinlendirin.
6. Hazırladığınız krepleri birbiri üzerine gelecek şekilde dizin. Hazırladığınız soğuk krem şantiyi ince bir kat halinde üzerine yayın. Sütlü parça çikolatalar ve file fındıkları serpiştirin. Kenar kısmından başlayarak rulo şeklinde sarın.
7. Son şeklini alan rulo pastayı geniş bir servis tabağına alıp soğuyup kıvam alması için buzdolabına kaldırın. Bekletme süresi sonunda dilimler halinde soğuk olarak servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER