Sadece Bizim Annelerin Yaptığı 6 Davranış!

Başlık sizi de götürdü mü geçmişe? Ah o nereden çıktığı ve tokat gibi çarpacağı belli olmayan terlikler, si bemol tadında işittiğimiz azarlar, aldığımız minik cezalar ve daha birçoğu. Hepsi birer anı olarak kalıyor zamanla ancak o anılar da her bir kazayağımızın oluşum sebebi oluyor belki de. Bugün günlerden nostalji; sadece bizim annelerin yaptığı, Türklere özgü davranışları düşündük, düşünürken de çok eğlendik. Eğlencemize ortak olmaya ne dersiniz?

turk-annesi

1- Saati 1 saat ileri çalışan anne modeli!

Saat 7 bile olsa onda saat 8’dir, geç kalınmıştır, yine servis kaçırılacaktır, amandır da amandır.

turk-annesi1

2- Terliksi besleyen anne modeli!

Terliğini evcil hayvanı gibi görür, besler. Durum anında ‘atıl kurt’ misali terliği çıkarır ve gözleri kapalı da olsa hedefi tutturur.

turk-annesi2

3- “Elleme misafir gelecek!” anne modeli!

Misafirin gelmesi demek olay demektir. Evde o gün ufak çaplı bir Survivor yaşanır, ne kadar acıkılsa da ödül oyununu beklemek gerekir. Çünkü o zeytinyağlı dolma ‘elleme misafire’dir!

turk-annesi3

4- Çocuğunun düştüğü betonu, masayı, yeri döven anne modeli

Her kim ki onun evladının canını acıtsın, acıtan da nasibini alır. Çocuk aklıyla başını masaya vuran evladın intikamı yerde kalmaz; masaya Ninja gibi art arda tokatlar atılır.

turk-annesi4

5- Sinirlenince helal etmeyen anne modeli!

Tersi pistir. Eğer kızarsa bir ‘annelik hakkımı helal etmem bak’ tehdidi savurur ki ne siz sorun ne biz söyleyelim.

turk-annesi5

6- Yoğurt kabına dolma tıkan anne modeli!

Yoğurt kapları gelmiş geçmiş en güzel icat. Züccaciye tutkunu annelerin ‘kendin yap’ projelerinden biri; yoğurt kabını atmamak ve içine dolma koymak.

Tabi ‘anne’ deyince hele bir de karnımız açsa aklımızda canlanan efsane tarifi de unutmadık; anne köftesi. İzlemek için şuraya buyurun!