Diş Macununun 8 Farklı Kullanımıyla Tanışın!

Her sabah mutlaka bir tadına bakıp çıktığımız, nanenin en ferah hali, sarımsak ve soğan kokusunun temiz çözümü, sağlıklı dişlerin ‘gülümseme’ dostu; diş macunu. Bugüne kadar her gün dişleriniz için kullandığınız diş macununun aslında daha pek çok hüneri olduğunu biliyor muydunuz? Sizin için derledik!

diş macunu

1- Poster Dostu!

Çocuklarınızın duvarlara yapıştırdığı posterlerin, duvarda bıraktığı lekeli etkinin en masum çözümü diş macunu. Bant yerine diş macunu ile yapıştırın; hem tutacak, hem zarar vermeyecektir.

2- Çivi Delikleri İçin!

Duvarınızdaki çivi deliklerini diş macunu ile doldurup, kurumaya bırakın. Ardından duvar renginize boyayın. Sanki hiç delik yokmuşçasına pürüzsüz ve düzgün olur!

3- Soğan Kokusunu Gidermenin Macun Yolu!

Soğan ya da sarımsak doğradıktan sonra ellerinizde kötü kokuyu gidermenin yollarından biri de diş macunu. Bu arada sarımsak soymanın pratik bir yolu var, yeri gelmişken ondan da bahsetmeden geçmeyelim!

4- İnatçı Lekeler!

İnatçı lekeleri çıkarmanın en pratik yollarından biri diş macunu. Lekenin üzerine sürün ve yuvarlak hareketlerle çıkarın. Ardından her zamanki gibi yıkayın. İşte bu kadar basit!

5- Araba Farlarınız İçin!

Araba farlarınızı temizlerken daha önce diş macunu kullanmayı denediniz mi? Biz denedik! Bir miktar diş macununu farınızın üzerine sürün ve yuvarlak hareketlerle ovun. Işığı tertemiz yansıtacak ve pırıl pırıl olacaktır.

6- Böcek Isırıklarına Etkili Çözüm!

Böcek ısırıkları için hiç diş macunu sürdünüz mü? Anlık bir çözüm olarak mutlaka deneyin. İçeriğindeki maddeler, ısırık acısını dindirir ve tıbbı yardım alana kadar durumu idare eder. Bir deneyin deriz!

7- Ah O Sivilceler!

En olmadık zamanda nasıl da gün yüzüne çıkar! Ancak bunu kısa sürede kurutmanın basit bir yöntemi var; diş macunu. Akneli bölgeye bir  miktar diş macunu uygulayın. Sivilceyi kısa sürede kurutacaktır. Ayrıca günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde sivilce izlerinden kurtulmak da mümkün! Nasıl mı? Sizin için işin uzmanına sorduk!

8- Fiyat Etiketleri İçin!

Bardağın üzerine yapışan fiyat etiketleri ile başınız dertteyse pratik bir önerimiz var. Bir miktar diş macununu alın, etiketin üzerine sürün ve ovun. Leke hızlıca çıkacaktır. Bu tüyo, zamanla yarışanlara iyi gelecek!

Sözlerimize şimdilik bir virgül koyalım, sonra kaldığımız yerden devam edelim. Bir bilseniz sıradaki çok haberlerimizi… Takipte kalalım! 😉