Burcunuza Göre Renklenin!

Burçlarla aranız nasıl? Sabah uyanır uyanmaz günlük falınızı okuyanlardan mısınız yoksa fala inanmayıp falsız kalmayanlardan mı? Bu yazımızda burçlara biraz renk (!) katıyoruz ve burç – renk ilişkisinin insan üzerindeki etkilerini masaya yatırıyoruz. İşte 12 burç ve işte favori renkleri!

burçlar ve renkler
Koç Burcu:

Savaşçı Mars’ın yönettiği burç; Koç Burcu. Enerjinin, tutkunun ve canlılığın rengi; kırmızı. Özellikle kırmızının açık tonları, Koç Burcu’nun vazgeçilmez rengi.

Boğa Burcu:

Lüksün ve bolluğun kraliçesi  Venüs’ün yönetimindeki burç; Boğa Burcu. Favori rengi; güveni, parayı, baharı ve doğayı temsil eden yeşil.

İkizler Burcu:

Zekâyı ve hareketliliği temsil eden Merkür’ün yönetimindeki burç; İkizler Burcu. Berrak ve çok renkli olmasına rağmen ana rengi sarıdır. Sarı, aynı zamanda iletişimi tetikleyen de bir renk.

Yengeç Burcu:

Zarafetin ve temizliğin simgesi Ay’ın yöneticisi burç; Yengeç Burcu. Favori renkleri beyaz, gümüş ve krem. Bir jean üzerinde giyilebileceği gibi makyaja da bu burcun esintisi yansıtılabilir.

Başak Burcu:

Yöneticileri İkizler Burcu gibi Merkür. Temiz, detaycı ve titiz kişilerin burcu; Başak Burcu. Favori renk yeşil renginin dingin tonları. Yanı sıra mavi, kahverengi ve gri.

Aslan Burcu:

Güçlü, sıcak ve yakıcı… Güneş’in yönetiminde olan burç; Aslan Burcu. Sarı, turuncu ve kırmızı renkler favori. Ancak her türlü parlak ve gösterişli renk de vazgeçilmezleri.

 

Terazi Burcu:

Zarafet ve güzellik yine karşımızda. Burcu etkisi altına alan Venüs… İdeal renkler gök mavisi ve mavinin tonları. Estetik ve uyum ise vazgeçilmez unsur!

 

Akrep Burcu:

Güçlü ve manyetik bir etki sahibi Plüton’un yönetimindeki burç; Akrep Burcu. Bakışlarındaki ateş, kıyafetlerine de yansır; ideal renkleri siyah, lacivert, koyu kırmızı ve bordo.

 

Yay Burcu:

İyimserliğin ve rahatlığın sahibi Jüpiter’in yönetimindeki burç; Yay Burcu. İdeal renkleri lila, leylak ve mor.

 

Oğlak Burcu:

Disiplin ve prensibin merkezi Satürn yönetimindeki burç; Oğlak Burcu. Siyah ve koyu kahverengi ideal renkler; ayrıca gri, menekşe rengi ve koyu mavi de bu burcu ifade eden renklerden.

 

Kova Burcu:

Deha ve bilgeliğin merkezi Uranüs yönetimindeki burç; Kova Burcu. Turkuaz tonları ve mavi yeşil tonlar, burcun vazgeçilmez renkleri.

 

Balık Burcu:

Geldik en duygusal burca. Okyanusları ve düşleri yöneten Neptün yönetimindeki burç Balık Burcu. Favori renkler kendi gibi su renkleri; su yeşili, mavi ve mavinin tüm tonları.