İş Yerinde Mutlu Olmak İçin Öneriler

Mutlu bir hayatın yolunun, doğru bir iş seçiminden geçtiği öğretilir durur. Birçok eğitim, insanları çeşitli meslekler için geliştirirken insanların bu meslekler için gerçekten uygun olup olmadığını pek de sorgulamaz. Mutlu bir hayatın yolu aslında sevdiğin işi mutlu olabildiğin bir iş yerinde yapabilmektir. Neşeli bir motivasyon ile verimli sonuçlar elde edilir, mutlulukla kalkınan toplumlar oluşur.

Sevdiğiniz işi yapıyorsanız zaten mutlusunuz demektir ama iş yerinizi de sevebilmenin önemli birkaç taktiği bulunuyor. Hadi onlara birlikte bakıp daha mutlu mesailer yaratalım!

1)
    Bazı Rutinler Mutlu Eder
İş yerinde her gün yapmaktan zevk aldığınız bir iş belirleyin ve bunu her gün yapmayı görev haline getirin. Bu iş; sizi mutlu hissettirecek arkadaşınızı odasında ziyaret etmek, kısa yürüyüşler yapmak, basit egzersiz hareketleri uygulamak ya da her gün aynı saatte bir çay içmek olabilir.
ofis-hayati

2)
    Yapabileceğiniz Kadar İş Yüklenin
Patronunuza iyi görünmek için yapamayacağınız işleri kendinize yük edinip yapabileceğinize dair söz vermeyin. Bu sizi oldukça yıpratacak, istenmeyen sonuçlar ile mutsuz edecektir.
ofis

3)
    Güvenilir Bir Arkadaş Edinin
Uzayan mesai saatleri yüzünden bolca vakit geçirdiğiniz iş yerinizde kendinizi yalnız hissetmemek için paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir arkadaş edinin.
ofis

4)
    Görev Sıralamanızı İyi Yapın
Sıkıcı ya da zor işleriniz varsa gün içerisinde öğleden sonra gibi zamanlara bırakmayın. Aklınızın ve vücudunuzun daha zinde olduğu mesainin ilk saatlerinde sizin için zorlu işleri tamamlarsanız günün geri kalanı için iyi bir motive de sağlamış olursunuz.
ofis hayatı

5)
    Masa Düzeninizi Sağlayın
Karmaşık bir masa düzeni, performansınızı ve ruh halinizi olumsuz yönde etkiler. Düzenli bir masa ve üzerine ekleyeceğiniz size ait bir fotoğraf çerçevesi gibi eşyalar ile gün boyu iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.
toplanti-ofis-hayati

6)
    Minik Molalar Verin
İşi bitirmek için aralıksız çalışmayı şart koşmayın. Gözlerinizi kapatarak veya pencerenizden dışarı bakarak çalışmaya kısa aralar vererek çalışma şevkinizi artırabilir daha mutlu olabilirsiniz.
ofis-hayati

7)
    Yemeği Dışarıda Yiyin
Yemeği ofiste yemek yerine dışarı çıkarak havanızı değiştirin. Kısa bir yürüyüş, belki kendinizi mutlu edecek alışverişler ile günü daha çekilir hale getirin.