Dikkat! Makyaj Yaparken Bu Hatalara Düşmeyin

Makyaj yapmanın göründüğü kadar kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Bildiğimiz çoğu doğru aslında yanlış olabiliyor. Bu sebeple, makyaja yeni başlayanlar veya profesyonel olarak makyaj yapmayan kadınlar için bu yazımızı hazırladık.

Kuru Cilde Yapılan Makyaj

Kuru cilde yapılan makyaj lekelenmeyi arttırır ve cilde büyük ölçüde zarar verir. Cilt sağlığınızın her şeyden önce geldiğini unutmayın ve kuru bir cildiniz varsa, mutlaka makyaj öncesi cildinizi nemlendirin.

kuru_cilt

Yanlış Fondöten Tonu Seçmek

Fondöten seçiminde cildin rengi kadar alt tonu da çok önemlidir. Bu ikisini bilmeden seçim yapmak, çoğu kadının düştüğü hatalardandır. Bu yüzden cildinizi iyi tanımanız ve ona göre seçim yapmanız gerekir.

fondoten

Kapatıcıyı Gereğinden Fazla Kullanmak

Kapatıcıyı fazla uygulamak, en yaygın görünen makyaj hatalarından biridir. Belli bir süre sonunda kapatıcı yüz çizgilerinde birikir ve fazlalık, pürüzlü bir görünüme sebep olur. Bu yüzden kapatıcınızı gereğinden fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz.

kapatıcı

Kontur İçin Birçok Ürün Kullanmak

Seçtiğiniz 2 ürün veya bir kontur kiti, makyajınızı verimli bir şekilde uygulamanızı sağlayacaktır. Fazlasına gerek olmadığını unutmayınız; cildi gereksiz yere yormak, erken kırışıklık ve cilt hastalıklarına sebep olacaktır.

burun-kontur

Makyaj Malzemelerini Banyoda Saklamak

Hemen hemen her kadın, makyaj malzemelerini banyosunda saklar. Bakteri oluşumunu engellemek ve ürünlerinizi korumak adına, makyaj malzemelerinizi buzdolabında saklayınız.