Eyvah Grip Oluyorum: Sezon Vebasını Önlemenin 5 Yolu!

Önümüz, arkamız, sağımız, solumuz hapşuu nidası ile yankılanıyor; herkes mi hasta herkes mi öksürüklü! Hal böyle olunca gripten korunmaya çalışmak da ayrı bir hüner. Geleneksel anneanne yöntemlerimiz cebimizde; sıkı giyin, vitamin al, üstünü ört. Peki ya geleneksel olmayanlar? Sizin için gripten korunmanın farklı yollarını araştırdık.

1- Ellerinizi düzenli yıkayın. Sadece kirli olduğunu hissettiğiniz zamanlarda değil, aklınıza gelen her an yıkayın. Mikrop yuvası, en tehlikeli yer!

sabun

2- Çalışma masanızı, işe başlamadan önce kolonyalı mendil ile silin. Kolonyanın mikrop kıran etkisinin size verdiği yetkiye dayanarak mümkün mertebe masanızı temiz tutun.

ofis

3- Grip kovan çayını denediniz mi? Adı üstünde gribi geldiği gibi gönderiyor o da yetmezmiş gibi mevcut gribe de iyi geliyor.

gripkovan_çay

4- Vitamin takviyesi eskilerden günümüze en has tavsiye. Ve fakat bu tavsiyeye yeni bir ekleme yapalım; sarımsak! İlaç niyetine her gün sarımsak tüketirseniz, grip olma riskinizi düşürebilirsiniz.

sarimsak

5- Vücudunuz her zaman suya doymuş olsun. Suyu bol bol içerseniz bağışıklık sisteminiz ve vücudunuzun savunma mekanizması da doğru oranda güçlenir.

su içmenin faydaları