Evinin Makarnacılarına İtalyan Lezzetli 7 Makarna Tarifi

Ne de kolaydır değil mi? Hani şu zor geçen günün ardından, “İki dakikada bir makarna suyu koyayım…” ile başlayan lezzet şöleni. Aslında mesele ‘iki dakika’ olsa da sofrayla buluşma keyfi de bir başkadır hani… Bugün canımız makarna çekti, hem de ne çekme!

Dikkat Dikkat Mutfakta İtalyan Var!

1- Kremalı ve Mantarlı Tortellini Tarifi

Of of of! Krema ve mantar yan yana gelince resmen mutfakta harp çıkmıyor mu? Enfes bir tortellini ile başlayalım işe…

kremali-mantarli-makarna

2- Domates Soslu Makarna Keki Tarif

He derseniz ki artistliği elden bırakmayalım, o halde buyurunuz makarna keki. Domatesi sosu ile süsledik, kekten ilham aldık. Sonra ne mi oldu? Ne siz sorun ne biz söyleyelim, bu tarif yıkılır!

domates-soslu-makarna-keki

3- Bardakta Cheddar Peynirli Makarna Tarifi

Bknz. yukarıdaki ‘artist hareketler’ 🙂 Kekten ilham aldığımız gibi bardaktan da ilham alırız yani ki buyurun hazır alınmışı var. Videomuza tıklar mısınız?

peynirli-makarna

4- Kremalı Ispanaklı Makarna Tarifi

Geldi yine krema! Bu sefer ıspanakla birleştirdik ve ortaya nefis bir tarif çıkardık. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

kremali-mantarli-makarna

5- Karamelize Soğanlı Yoğurtlu Spagetti Tarifi

E tabi spagetti’yi de unutmadık. Soğanları karamelize ettikten sonra yoğurtla buluşturduk. Bu ikili birbirine pek yakıştı doğrusu!

karamelize-soganli-makarna

6- Somonlu Kremalı Makarna Tarifi

Somon sever misiniz? Kremayla birleşince şahane oluyor doğrusu. Nefis bir makarna deneyimine hazır olun, damaklarınıza ziyafet çekmeye de!

kremali-mantarli-makarna

7- Lor Peynirli Tam Buğday Unundan Makarna Tarifi

Formuna özen gösterip, makarnaaaaaa diye haykıranları da unutmadık. Diyet ve Beslenme Uzmanı Ferin Batman, MigrosTV izleyicileri için şahane bir makarna hazırladı üstelil tam buğday unundan ve son derece masum. İzlemek için tıklayın!

lor-peynirli-makarna

Bugün mutfakta İtalyan varsa yarın bakalım kim olacak? Belki de Meksika rüzgarı esecektir kimbilir? Siz siz olun bizi takip etmeye devam edin, dünya mutfağının eşsiz lezzetleri tencerelerimizde birer birer yerini alıyor; tadına bakmadan geçmeyin deriz!
Buon Appetito!