Şiş Köfte Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,71/5 Toplam: 6.165 Oy
view 76.492
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Şiş Köfte Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Izgara tarifleri müdavimlerinden misiniz? Cevabınız evet ise sizi lezzet duraklarımızdan birine daha davet ediyoruz; Şiş köfte tarifi. Izgarada yapabileceğiniz kolay şiş köfte tarifimiz hem pratik hem sağlıklı! İyi etin şiş köfte halini hemen şimdi denemeye ne dersiniz?

 

Sağlıklı ve lezzetli et yemeklerinin sırrı iyi ettedir. Migros’tan aldığınız etler güvenilirdir. Migros, Türkiye’nin her yöresinden düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye’nin en büyük işletme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler. Migros’taki tüm etler, Gıda – Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir. Etler et işletme tesislerinden size ulaşana kadar 0-4 °C’de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.Migros’ta et reyonları her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi, Et bölümünde eğitim göre kasaplar etleri sizin için hazırlar. Lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden üretilen köfteler, özel soslarla tatlandırılmış fırınlık ya da ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etler sizin için hazırlanır. İyi et, iyi gelecek demektir.


                              

Şiş Köfte Yapımı:

1. Soğanları ve sarımsakları soyup rendeleyin.
2. Maydanozu ince ince kıyın.
3. Ekmek içini ıslatın avucunuzun içinde sıkın ve ufalayın. 
4. Kıymayı yoğurma kabına alın. 
5. Üzerine rendelediğiniz soğan ve sarımsakları, maydanozu, ekmek içini, yumurta, margarin, tuz ve 6. karabiberi ekleyerek yoğurun. 
7. Köfte harcını parçalara ayırıp çöp şişlere geçirin.  
8. Avucunuzun içinde, astırıp yuvarlayarak şişin boyuna göre uzatın. 
9. Hepsini aynı şekilde hazırladıktan sonra ızgarada kızartın.
10. Sıcakken servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER