Tavuk Suyu Çorbası Tarifi
3 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 53 votes, average: 3,33 out of 5
3,33/5Toplam: 3 Oy
view 29.403
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Tavuk suyu çorbası malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Şifa ve sevgi kelimeleri hakkında ne düşünürsünüz? Şifa ve sevgi, sizce soyut kelimeler ise fikrinizi değiştirmenizde fayda var; çünkü onlar bir kase tavuk suyu çorbasına dönüşerek somutlaşabiliyor. Bir kase tavuk suyu çorbası ile hastalıklara karşı savaş açabiliyor, sevdiklerinize alt metin olarak “Seni seviyorum, hadi çabuk iyileş.” diyebiliyorsunuz daha n’olsun?

Seven sevdiğine tavuk suyu çorbası yapsın diye videomuz hazır, hadi mutfağa!

Tavuk suyu çorbası nasıl yapılır, tavuk suyu çorbası tarifi, kolay tavuk suyu çorbası tarifi, tavuk suyu çorbası hazırlanışı ve daha birçok çorba tarifi MigrosTV videolarında.

Servis Önerisi;

İçerisine bir miktar limon sıkarak lezzeti tamamlayabilirsiniz.

Tavuk suyu çorbası yapımı:

1. Tencere içerisine zeytinyağ ve tereyağ alınır, tamamen eridikten sonra un ilave edilir.
2. Unun kokusu tamamen çıkana kadar kavrulur sonra içme suyu eklenir ve karıştırılmaya devam edilir. Kaynamaya başlayınca tel şehriye eklenir ve karıştırılır.
3. 3-4 dakika kaynamasının ardından didiklenen tavuklar ve tavuğun haşlandığı
. udan eklenir.
4. Tuzu ilave edilip kapağı kapatılır ve kısık ateşte 15-20 dakika pişmeye bırakılır. Çorbanızı sıcak bir şekilde üzerine maydanoz yaprağı ile servis edebilirisiniz.

EN ÇOK İZLENENLER