Karadut Şurubu Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,33/5 Toplam: 6 Oy
view 6.277
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Karadut Şurubu Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Hadi şimdi biraz çocukluğunuza inelim. O zamanlar hastalandığınızda içtiğiniz o meyveli şurupları hatırlayın, nasıl da size bir ilacı bile sevdirip neredeyse hepsini gizlice içmenize teşvik ederdi o lezzetleri değil mi?

Tıpkı acı hap sevmeyen çocuklara ilaç içirmeyi başaran o tatlı şuruplar gibi karadut şurubu da karadut meyvesini sevmeyenlere iyi bir alternatif olabilir. Tabii, karadut meyvesi de nasıl sevilmez bilemeyiz; zevklere karışmak olmaz şimdi.

Katkı maddesi dolu meyve sularına rakip olacak, yaz mevsiminde iyi bir serinletici, kış mevsiminde hastalıklardan koruyacak bir kalkan niteliğindeki karadut şurubunu tatmayan kalmasın. En sevdiğiniz bardaklar hazırsa şifa gibi bir tarif için videomuzu izleyin.

Karadut şurubu tarifi, karadut şurubu nasıl yapılır, karadut şurubu nasıl hazırlanır, evde karadut şurubu yapımı ve daha birçok farklı içecek tarifi için bizi takip etmeye devam edin.

Karadut Şurubu Yapımı:

1. Derin bir tencere içerisine karadutlar alınıp üzerine toz şeker ve su eklenip karıştırılır.
2. Orta ateşte pişen dutlar rengini suya salıp kaynamaya başladıktan sonra limon suyunu ilave edip 5 dakika daha kaynatın.
3. Ardından ocaktan alıp bir kabın içerisine süzün. Süzgeçte kalan dutları ezerek kalan suyunu da süzün ve soğuması için bekletin.
4. Oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabında 2 saat bekletip bardakta servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER