Kolay Cezerye Tarifi
10 votes, average: 3,70 out of 510 votes, average: 3,70 out of 510 votes, average: 3,70 out of 510 votes, average: 3,70 out of 510 votes, average: 3,70 out of 5
3,70/5Toplam: 10 Oy
view 42.201
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Kolay Cezerye Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Hepimiz tatlılara bayılıyor ve onları her halleri ile tüketmekten zevk alıyoruz; ancak ne kadar zararsız olan tatlıyı tüketirsek bizim için o kadar yararlı olacak, unutmayalım.
Yararlı olabilecek bir tatlı önerisinden bahsedeceğiz şimdi. Özellikle Mersin bölgesinde yaygın olan Cezerye, hem tatlı hem de sağlıklı seçeneklerin başında geliyor. Havuç, şeker, ceviz ve Hindistan cevizinden hazırlanan, ismini Arapçada havuç anlamına gelen “cezer” kelimesinden alan cezerye; bayramlarda mendilin içine konacak kadar lokum gibi, misafirlerinize sunulacak kadar tatlı bir öğün.

Bu video ile cezerye yiyebilmek için Mersin’de olmanıza gerek olmadığını göstererek size evinizde cezerye yapmanın inceliklerini anlattık. Uzanın tarife ve tatlı bir yolculuğa!

Cezerye nasıl yapılır, cezerye tarifi, evde kolay cezerye yapımı ve birçok kolay ve farklı tatlı tarif MigrosTV’de. Bizden ayrılmayın.

Servis Önerisi:

Hindistan cevizi dışında toz fıstıkla bulayıp servis edebilirsiniz.

Kolay Cezerye Yapımı:

1. Büyük boy havuçları rendenin ince tarafıyla rendeledikten sonra toz şeker ile tavada pişirin.
2. Havuçlar suyunu salıp tekrar çektikten sonra karışımı bir kap içerisine alıp soğumaya bırakın. Ayrı bir yerde bisküvi ve cevizleri mutfak robotundan geçirip oldukça inceltin.
3. Ardından soğumuş olan havuçlar ile robottan geçirdiğimiz ceviz ve bisküvileri karıştırıp el yardımıyla yuvarlak toplar haline getirip üzerilerine Hindistan cevizi parçaları ile servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER