Narlı Zerde Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 815
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
7

Narlı Zerde Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Pirinçle yapılan tatlıları çok sevenlere bir tutam yenilik getirdik, narlı zerde!

Sütlacı tanıyıp sevenler, narlı zerdeye de aşina sayılır. Öyle ki narlı zerde de tıpkı sütlaç gibi pirinçle yapılan bir tatlı. Osmanlı mutfağından miras kalan zerde; bayram, düğün gibi neşeli günlerin baş tatlısı olmuştur. Yöreden yöreye farklılık gösterse de genel olarak değişmeyen malzemeleri pirinç ve safrandır. Safran çok pahalı olduğu için şifa dolu zerdeçal da tercih edilebilir; ama her hali ile pek sevilir. Hafif, farklı ve lezzetli bir tatlı için doğru mutfağa!

Narlı zerde nasıl yapılır, narlı zerde tarifi, kolay narlı zerde yapımı ve daha birçok farklı tatlı tarifi MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın!

Servis Önerisi:

Aromatik lezzetleri seviyorsanız portakal kabuğu katabilir, file badem ya da dolmalık fıstıkla süsleyerek servis edebilirsiniz.

Narlı Zerde Yapımı:

1. Tencerenin içerisine aldığınız şekerin üzerine suyu ekleyin. Şeker eridikten sonra pirinçleri ekleyin ve kaynamaya bırakın.
2. Nişastayı ayrı bir kaba alıp üzerine 2 yemek kaşığı su koyup tamamen eriyene kadar karıştırın.
3. Kaynayan pirinçlerin üzerine,kuş üzümlerini, safranı ve nişastayı ekleyip bir süre daha kaynatın.
4. Kıvam aldıktan sonra nar tanelerini ekleyip 5 dakika daha pişirin ve kaplara boşaltıp biraz soğuttuktan sonra servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER