Lahmacun Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3,86/5 Toplam: 7 Oy
view 33.580
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Lahmacun Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Milli lezzetimiz lahmacun! Seveni çok, sevmeyeni de elbet. Kolayca yeme şekilleri geliştiren de var, tek hamleyle yutan da. “İçine soğan ve yeşillik eklemezsem olmaz.” diyen de var “Yok ben sadece iç harcıyla yetinirim.” diyen de. Lakin herkesin buluştuğu ortak bir nokta vardır ki lahmacunu daha dumanı üzerinde, dürüm haline getirip sarmalarken bile etrafı saran o keskin kokusu bizi kendimizden geçiriyor!

Siz nasıl seversiniz lahmacunu, bol soğanlı mı? Peki ya, dışarda gidelim de hazır yiyelim mi dersiniz, yoksa evde yemeyi isterken “Yok ya evde aynı lezzeti yakalayamayız ki” diye düşünenlerden mi? Hiç düşünmeyin o halde, evde keyifli ortamınızı kurun ve bugünü lahmacun günü ilan edin!

Evde kolay lahmacun nasıl yapılır, kolay lahmacun tarifi, lahmacun yapımı ve birçok lezzet MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Lahmacun Yapımı:

1. Soğan, domates, biber ve maydonozu mutfak robottan çekin ve daha sonra bir kap içerisinde robottan çektiğimiz karışımı kıyma ile karıştırın.
2. Ardından bir kaşık yardımı ile harcı lavaş üzerine iyice yaydırın ve önceden ısıtılmış 250 derecelik fırında 5-10 dakika pişirip servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER