Marshmallow Tatlısı Tarifi
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 2 Oy
view 4.378
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Marshmallow tatlısı malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Genelde mangal ateşinde kızartılmasıyla tanıdığımız, çizgi filmlerde izlerken özenip özenip ağzımızı sulandırdığımız marshmallow’ları bu kez tatlılarımıza alet ediyoruz. Dünyada yaygın olarak “Smores Dip” adıyla tanınıp çok sevilen tatlı, son zamanlarda Türkler için de oldukça popüler.

Genelde kafelerde karşılaştığımız lezzetler evimizin mutfağında neden olmasın, diyerek çıktığımız bu yoldaki güçlü ispatlarımıza devam ediyoruz. Hem kolay hem de çok lezzetli marshmallow tatlısı için hazırlıklar tamamsa doğru mutfağa!

Marshmallow tatlısı nasıl yapılır, marshmallow tatlısı hazırlanışı, marshmallow tatlısını evde nasıl yaparım, kolay marshmallow tatlısı tarifi, marshmallow tatlısı yapımı ve daha birçok farklı tatlı tarifi için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Püf Noktası;

  • Fırından çıktıktan sonra, hemen servis etmelisiniz. Çok beklediğinde kabarıklığı sönecek ve sertleşecektir.

Marshmallow tatlısı yapımı:

1. Borcam içerisine tabanını tamamen kaplayacak şekilde damla çikolatalar dizilir.
2. Ardından marsmallowlar nizami bir halde, damla çikolataların üzerine yerleştirilip, önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kabarıp üzeri kızarıncaya kadar ( yaklaşık 7-10 dakika ) pişirilir.
3. Fırından çıktıktan sonra petibör bisküvi yada kedi dili ile servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER