Akıllı Cihazlar iPhone ve iPad’in Bilinmeyen 8 Aklı!

Akıllı telefonların aklımızı başından aldığı, çıkan teknolojilerin her seferinde ‘yok artık’ dedirttiği, pek yakında uçan arabaların devreye gireceği ve ‘hayret’ kelimesinin günlük hayatımıza özenle işleneceği bir yüzyıldan, siz sevgili okuyucularımıza merhaba! Gün geçmiyor ki 6, 7, 8 rakamları ile güncellenmeyelim, ‘plus‘larla akıllı telefonumuza zekâ katmayalım! Sizler için akıllı telefon denince ilk akla gelen cihazlardan biri olan iPhone’nun bilinmeyen özelliklerini araştırdık. Ne tuşlar, ne modlar gördük bir bilseniz! Buyurun yazımıza, anlatalım detaylıca…
akılı telefonlar
1- Parmaklara özgürlük!Konu tabletse ellerimiz kendini biraz şaşırabiliyor; tek elle mesaj yazmaya alışkın parmaklarımız için mini bir hezimet diyebiliriz. Ancak tabletinizi bir yere sabitlemeden, tıpkı telefon tutarmış gibi mesaj ya da not yazabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey klavye ayarınızı ‘thumb mode‘a getirmeniz.2- Telefonunuzun daha hızlı şarj olması için…Tek bir tık yeterli! Eğer telefonunuzun iki kat daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız, ‘uçak modu’na almanız yeterli. ‘Airplane Mode‘da şarj olan telefon, iki kat daha hızlı sürede dolacaktır.3- Selfie çekmek için uzun bir kola ihtiyaç yok!Selfie çubuğunuz yoksa kulaklığınız var! Kulaklığınızın üzerinde bulunan tuşa ve ses tuşuna aynı anda bastığınızda, telefonunuz kamera modundayken selfie çekebilirsiniz.4- Kamera moduna geçmenin kısa yolu…

Anlık gelişen bir durum oldu ve bu kareyi ölümsüz kılmak istiyorsunuz. Ancak telefonunuz kitli; tuş kilidini girip uygulamaya gidene kadar da ‘an’ geçti gitti! Bunu önlemenin bir yolu var. Kilit ekranınıza tıkladığınızda küçük bir kamera ikonu belirir. Oraya tıklarsanız, ekran kilidinizi açmadan direkt fotoğraf uygulamasına geçebilirsiniz.

5- Göz dinlendiren ‘gece gezinmesi’…

Gece yatmadan önce internette sörf yapmayı seviyor ancak gözlerinizi korumak ve rahat ettirmek istiyorsanız bu ayarı yapmanız yeterli. Böylelikle ekran renginiz değişecek ve daha rahat bir gezinme sağlayacaksınız.

6- Ekranınızdaki minik depolama havuzunu gördünüz mü?

Apple Apps… Bu uygulama içine pek çok uygulama yerleştirebileceğiniz ya da çıkarabileceğiniz minik bir havuz. Böylelikle önemli uygulamalarınız tek tıkla hemen elinizin altında.

7- Karışık şifreleri için tek tık!

Eğer içinde hem rakam hem harf barındıran karışık bir şifreniz varsa, tek tık ile aynı anda girebilirsiniz. Fotoğraftaki ikon sayesinde hem rakam, hem harf bir arada!

8- Herkesin bir Sebastian’ı olmalı!

Yoksa da üzülmeyin Siri var. Hafif şekerlemeler ya da önemli hatırlatmalar için Siri size yardım etmek üzere hazır. Mesajınızı girin, gerisini Siri halletsin!

Tek tıkla teknoloji keyfinden de bahsetmeden geçmeyelim. Migros Elektronik sayesinde istediğiniz pek çok ürün, kalite ve uygun ödeme koşullarıyla tek tıkla kapınızda. Detaylı bilgi için tıklayın!

Şaşırtan teknolojiler gelişe dursun, biz de sımsıkı takibe devam! Çok daha fazlası için yakında yeniden karşınızda olacağız. Biz dönene kadar yeni bir teknoloji çıkarsa irtibatta olalım olur mu?