Yaşlanma Karşıtı, Protein Desteği: Avokado Yerseniz Vücudunuzda Oluşabilecek 5 Mucize!

Dünün tropikali, bugün bir baktık market sepetimizin fenomeni! Eskiden avokado deyince ‘yabancı memleketler’in sıcak iklimleri zihnimizde canlanırken, şimdi bir bakıyoruz avokado yatağında meksika köftesi akşam menümüz oluveriyor. Hal böyle olunca bu geçmiş yıllarda pek tanıdık olmayan ama pek popüler meyveyi de bir yakından tanımak icap ediyor. Avokado yeyince vücudumuzda bunlar oluyormuş, gel de şimdi markete gidip stok yapma!

1- Yaşlılığa Meydan Okur!

Vücutta istenmeyen maddeleri dışarı atması ile meşhur bu arkadaş. Uzmanlık alanı ise özellikle ciltte oluşabilecek olan muhtemel yaşlanma belirtilerini önlemesi…

2- Sindirim Düzenler!

Kuru kayısının pabucunu dama atmak gibi olmasın ama avokado kabızlığa çok iyi geliyormuş. Biz de şaşırdık doğrusu!

avokadonunyararları

3- Protein Desek?

Evet, evet yanlış duymadınız protein bakımından birçok meyveye oranla daha zengin. Bu da avokadoyu ‘beslenme dostu’ yapıyor diyebiliriz.

4- Rehavet Atar!

Avokado ve rehavet… Yanyana söylenince garip değil mi? Peki bu uyuşukluk giderme özelliği nereden geliyor? İçindeki yüksek potasyumdan! Enerji veriyor çünkü…

5- Saçları Canlandırır!

Canlandırmasa şaşardık zaten, baksanıza ne kadar çok faydası varmış. Evet ne diyorduk, saçlarınızın matlığından şikayetçiyseniz ve nem konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız şu tarifimizi bir izleyin deriz. Avokadolu saç bakım maskesi MigrosTV‘de yayında!

avokado

Avokado ile yola çıktık ancak sanmayın ki burada kaldık. Tropikal lezzet yolculuğumuz kaldığı yerden devam edecek; siz iyisi mi klavyenizi bizden ayırmayın!

Sağlıkla kalın! 🙂