Küçük mü Küçük Banyonuzun Ferah Gözükmesini Sağlayacak 9 Dekorasyon Hilesi!

Banyonuz küçük diye onu kendi haline bırakıp fazla eşyalarınızı evinizin başka yerlerine kaldırmaya kalkmayın. Banyonuzu hem geniş gösterip hem de kullanışlı ve işlevsel hale getirmeniz için birçok dekorasyon hilesi var. Sizin için 9 tanesini sıraladık bile!

1) Yer alanınızı genişletin!

Banyonuzun daha geniş ve ferah gözükmesini istiyorsanız; geniş çekmeceler ve bol depolama alanı yerine, sadece  ince ayaklı lavabo kullanarak taban alanınızı genişletebilirsiniz.

banyo dekorasyonu

2) Duvarları değerlendirin!

Dar alanlı banyonuzdan maksimum fayda elde etmek istiyorsanız dikey alanınızı değerlendirmeniz gerekiyor. Duvarlara kat kat raflar monte ederek fazla eşyalarınızı organize edebilirsiniz.

 

3) Ekstra saklama alanı yaratın!

Banyonuzda ilaçlarınızı ya da kremlerinizi saklayacak bir yere mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Tuvaletin üzerine küçük dolaplar eklemeye ne dersiniz? Bu şekilde hem normalde kullanmadığınız bir alanı değerlendirip hem de ekstra malzemelerin yarattığı dağınıklığı engellemiş olacaksınız!

dar banyolar için

4) Banyonuzun dışındaki alanı değerlendirin!

Banyonuz, içine raf ya da dolap ekleyemeyecek kadar küçükse, banyonuzun hemen dışındaki alanı değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Havlularınızı, fazla diş macunu ya da temizlik malzemelerinizi saklamak için banyo kapınızın dışına kitap rafları ya da gardırop monte edip, ihtiyaç duyduğunuzda istediğiniz malzemelere kolayca ulaşabilirsiniz.

5) Göz yanılsaması yapın!

Banyo duvarlarınızdaki mermerleri yatay yerine dikey döşemeniz, dikkatleri yukarı çeker ve tavanınız daha yüksek görünür.

banyo-temizligi

6) Aydınlık tasarım!

Banyonuzdaki saklama alanını genişletmek ve pürüzsüz, şık bir görüntü sağlamak için cam raflar ve duvara monte musluk kullanabilirsiniz. Bu şekilde banyonuz temiz, geniş ve aydınlık gözükecektir.

7) Sürgülü kapılar!

Banyonuzun kapısı koridora ya da dar bir yere açılıyorsa, sürgülü kapılar kullanarak kapının açılıp kapanırken yarattığı yer sıkıntısını kolayca çözebilirsiniz. Banyonuzun rengini canlı ve parlak renklere boyamanız da misafirlere kapıdan girince sürpriz bir görüntü yaşatacaktır.

banyo fikirleri

8) Her yerde ayna!

Dar bir alana derinlik katmak için en etkili çözüm aynadır. Aynayla kaplanmış bir duvar ise alana iki kat görsel derinlik katacaktır. Bu yüzden, banyonuzda bolca ayna kullanmaya önem verin, hatta imkanınız varsa bir duvarı boydan boya aynayla kaplatın.

dar banyolar için

9) Malzeme bilimi!

Küçük bir banyoyu daha da küçük göstermenin en etkili yolu geniş ve büyük malzemeler kullanmaktır. Banyo alanınızı etkili bir şekilde kullanmak için küçük ama işlevsel donanımlar kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde banyonuzda hareket etmek için yer açılacak ve gereksiz büyük eşyaların yarattığı kalabalıktan kurtulacaksınız!

Tüm bu dekorasyon malzemelerini nereden bulurum diyorsanız sizi Migros Sanal Market‘e bekliyoruz. Tek tıkla siparişinizi verin, evinize gelsin!