Okul Alışverişi Zamanı Geldi! Peki Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Okullar açılıyor. Haliyle veliler için de çocuklarının okul alışverişini tamamlama telaşı başladı. Peki okul alışverişi sırasında dikkat etmemiz gerekenler neler?

shutterstock_357356732

1) Alınması gereken malzemelerin listesini hazırlayın.
Liste olmadan alışverişe çıkarsanız o karmaşa ve telaş içerisinde gerek olmayan araç geçerler alabilirsiniz. Önceliğimiz öğretmenlerin verdiği listeye uymak olmalı. Eğer okulun istek listesi önceden belli değilse alışveriş için acele etmemenizi öneririz. Çünkü her ders için değişiklik gösterecek ürünler mutlaka olacaktır.2) Defter alırken dikkat edin.  
Genellikle öğretmenler her ders için farklı türde defter isterler. Bu yüzden öğretmenden gerekli malzeme listesini almadan alışveriş yapmanız sizi boş bir masrafa sokacaktır. Defter seçimini kullanım kolaylığı sebebiyle telli defterlerden yapabilirsiniz.

3) Renkli kalem alın.
Renkli kalemler ders çalışmayı daha eğlenceli hale getirecektir.

4) Uçlu kalem ve yumuşak silgi tercih edin.
Uçlu kalemler, uç açma derdi olmadığı için kolay kullanım sağlar, üstelik hep aynı düzeyde kalan uçları sayesinde yazılar daha okunaklı olur. Yedek kalem almayı ihmal etmeyin. Silgiyi de yumuşak ve iz bırakmayanlardan seçmenizi öneririz.