Tarçın Mucizesi: Karıncalara Zarar Vermeden Evden Uzaklaştırmanın Kolay Yolu

Yaz mevsimi geldiğinde, en sık karşılaşılan hane halkı sorunu böcekler oluyor; özellikle de karıncalar. Birçok nedenle evin herhangi bir yerinde görünürler ve git gide yaygınlaşırlar.

karıncalar

Zararsız oldukları halde, hijyen sorunlara neden olabilirler ve evde istenmeyen konuklar olmaya devam ederler. Karıncalardan kurtulmak için zaman ve çaba harcamanız gerektiğini düşünebilirsiniz ancak bu doğal çözüm ile anında yok olmalarını sağlayabilirsiniz hem ailenize hem de onlara zarar vermeden!

Karıncaları evden kaçırmak için: 

Aklınıza tarçının, karıncalara karşı savuşturucu etkisi olabileceği gelir miydi? Kimyasal hiçbir içeriği olmayan bu yol, kolay uygulanabildiği gibi ucuz da. Nasıl mı etki ediyor? Şöyle anlatalım: Karıncalar, dış dünya ile iletişimlerini koku yoluyla sürdürürler. Tarçının feromon hormonuna etkisinin benzersiz gücü, evlerdeki karınca istilası sorununu çözmeye yeter.

tarcin

Nasıl kullanılmalı?

Tarçının her türünü kullanabilirsiniz; çubuk, toz veya esans yağı fark etmez. Karıncaların hükmü altına giren bölgeye serpiştirerek uygulayabilirsiniz. Çöp bidonları, pencereler ve çatlaklar, karıncaların görülebilme olasılığının yüksek olduğu yerlerdir. Eğer tarçın esans yağı kullanıyorsanız, kapı girişlerine ve yine bulundukları alanlara çizgi halinde dökerek girişlerini engelleyebilirsiniz. Bu yöntemin evinizde güzel bir koku bırakacağı da kesin!

tembel_karınca