6 Doğal Makyaj Temizleme Önerisi

Makyaj yapmak, çoğu kadının vazgeçilmezleri arasındadır. Güne iyi başlamak, hoş kombinleri tamamlamak, kendini iyi hissetmek, ufak tefek kusurları kapatmaya çalışmak gibi birçok bahane makyaj yapmaya yeterlidir. Makyaj yapmak ne kadar önemliyse makyajı temizlemek de bir o kadar; hatta daha fazla önemlidir. Öyle ki cilt sağlığının uzun yıllar devam edebilmesi için yeterli temizlik, ilk şartlardan biridir. Makyajınızı çıkarmadan uyuduğunuz her gün, cildinizin nefes almasını önler, lekeler ve çeşitli sorunların oluşmasına ve cildinizin birkaç yıl yaşlanmasına neden olur.

Gündüzleri ne kadar çıkmayan özellikteki makyaj malzemelerini tercih etsek de bu durum geceleri makyajı çıkarma vakti geldiğinde bizi zorlayabilir. Bunun için kimyasal özellikleri yüksek ürünler yerine doğal çözümleri tercih etmekte fayda var. Böylece siz de yüzünüze iyi bakabilir cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. İşte size doğal ve etkili 6 makyaj çıkarma yöntemi:

1. Vazelin

Bir miktar vazelini yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün ve bir pamuk yardımıyla yüzünüzü silmeye başlayın. Tüm makyajı kolayca ve zararsız bir şekilde çıkarabildiğinizi göreceksiniz. Tabii bu işlem için doğal olan bir vazelin bulun ve onu günlük bakımınızın bir parçası haline getirin. Hatta vazelini evde kendi ellerinizle de hazırlayabilirsiniz.

vazelin

2. Bebe Yağı

Mis kokulu bebe yağları ile makyajınızı rahatça temizleyebilirsiniz. Bebe yağı; tahriş etmeyen özelliklere sahip olduğu için göz makyajını çıkarma konusunda oldukça ideal bir seçenektir. Bir pamuğa bebe yağı damlatıp tüm yüzünüze uygulayarak etkin bir temizlik sağlayabilirsiniz.

bebe-yagi

3. Zeytinyağı

Doğanın mucizesi, her derde olan zeytinyağı; makyaj çıkarma konusunda da yanınızda. Onu bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayarak makyajınızı kolayca çıkarabilirsiniz.

zeytinyagi9

4. Badem Yağı

Badem yağı ile hem hoş bir koku hem de derinlemesine bir cilt temizliği sağlayabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın ve sonuçların tadını çıkarın.

bademyagi

5. Papatya ve Zeytinyağı

“Ooo papatya yüzümün haline bak?” Bizce bu şarkı sözlerini mırıldanarak bu yöntemi uygulamak şahane bir fikir olabilir. Papatyayı kaynatıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bir pamuğa sürün ve birkaç damla zeytinyağı ekleyip yüzünüze uygulayın. Bu yöntemle makyajınızı kolayca çıkarabilecek aynı zamanda gözaltı bölgenize bakım yapmış olacaksınız.

zeytinyagi3

6. Ilık Süt

Birkaç yemek kaşığı sütü birkaç saniye ısıtın ve sonrasında pamuk yardımıyla yüzünüze tamponlar gibi uygulayın. Bu yöntemle makyajınız kolayca çıkacak aynı zamanda cildiniz beslenecektir. Daha sonrasında durulamayı unutmayın.