Güneş Koruyucunuzu Sürerken Bunlara Dikkat!

Afrika sıcakları ile rakibiz, iddialıyız; fena yakarız! Görünen o ki yine biri fön makinesini açık unutmuş, milletçe kavruluyoruz. Tabi bu kavrulma her zaman Fedon bronzluğunu doğurmayabiliyor. Daha önce olası yanıkların potansiyel soyulmalarına karşı şu yazımızda bazı önlemler paylaşmıştık sizinle. Şimdi ise güneş koruyucu sürerken bazı dikkat noktalarını derledik sizin için.

1- Güneş koruyucunuz su geçirmez özellikte olsa da sudan çıktıktan 15 dakika sonra yenilemenizde fayda var. Neticede denizdir, tuzlu sudur. Siz yine de önleminizi alın.

havuz

2- Güneşlenirken bulutun çıkması sizi ‘nasılsa yanmam’ rahatlığına kavuşturmasın. Çünkü bulutların içinden geçen ışınlar da sizin yanmanızı sağlar. Bu nedenle mutlaka bulutlu havada da sürmeyi ihmal etmeyin.

bulut

3- Güneş kremlerinin büyüklüğü nedeniyle bir sezonda onları bitirememiş olabilir ve seneye de aynısını kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak ilk 6 aydan sonra koruyucu gücün azaldığını da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

el-kremi

4- Araştırmalara göre kulak ve kol arkası, en çok güneş kremi sürülmeyen yerler. Buradaki derinin hassaslığını da düşünürsek, kremi her yere sürdüğünüze emin olun.

güneş