Cildinizi 5 Adımda Kışa Hazırlayın!

Havalar soğumaya başladı. Dolaplardan bir bir kışlıkları çıkarmaya ve vitrinlerde kışlık çizme ve kabanlara bakmaya başladık bile. Dışarısı soğumuş olsa da; kış severler, bu durumdan çok memnun.

cilt_bakımı

Peki, bu romantik mevsime hazırlık yalnızca dolaplarda mı başlar! Tıpkı vücudunuzu soğuktan korumak için oluşturduğunuz kat kat giysiler gibi, cildinizin de özellikle direkt hava ile temas eden el ve yüz gibi bölgelerinin de bakıma ve korunmaya ihtiyacı var.

Soğuk hava, evde ve ofiste yanmaya başlayacak kaloriferlerin havayı kurutan etkisi, daha sıcak su ile duş alma ihtiyacı ve cilt yapınızdan kaynaklı olarak oluşacak pul pul dökülmeler ve çatlaklarla mücadeleye şimdiden başlamalısınız.

cilt_bakımının_püf_noktaları

Neyse ki cildinizi kışa hazırlayacak ve olumsuz etkilerden korunmanıza yardımcı olacak cilt bakım yöntemleri var. Bunların neler olduğuna birlikte bir göz atmaya ne dersiniz!

1. Cildinizin şefkate ihtiyacı var; onu koruyun ve nemlendirin!
Yılın bu zamanlarında cildinizi rahatlatmak için daha ağır ve daha fazla koruma sağlayan nemlendiricileri tercih edin. Nem seviyenizi optimum düzeyde korumuş olacaksınız. Kuruluk, tahriş ve oluşabilecek kızarıklıklara karşı koruma kalkanınızı da hazırlamış oldunuz.

ciltbakımı

2. Ellerinize gereken hassasiyeti gösterin!
Soğuk havanın olumsuz etkisine karşı ellerinizi koruyun. Kış ayazında eldiven takmak etkili bir çözüm olacaktır. Ancak daha ılık havalarda ellerinize uygun yoğun nemlendiricili krem kullanmak başlangıç için iyi bir alternatif. Özellikle her yıkamadan sonra uygulayacağınız nemlendirme, ellerinize çok iyi gelecek. 6 adımda pürüzsüz ellere sahip olmak için tıklayın!

3. Sadece elinize ve yüzünüze değil, tüm vücudunuza ihtiyacı olan nemi geri kazandırın!
Özellikle kış aylarında cildin neme olan ihtiyacı artacağından, tüm vücudunuza nem kazandırmak gerçekten çok önemli. Buz gibi soğuktan eve gelip sıcak su ile duş almak, cildinizin kurumasına sebep olacaktır. Yoğun nemlendiricili duş jeli ve vücut losyonu ile bu açığı kapatabilirsiniz. Özellikle diz ve dirsek bölgelerinizi ihmal etmemelisiniz.

cilt_maskesi

4. Peeling ve maske gibi bakım malzemelerinden yararlanın!
Cildinize gerekli desteği vermek için üretilmiş, çok sayıda peeling ve maske çeşidi bulunmakta. Siz de hem erkeklere özel hem de cilt tipinize uygun ürünü seçerek, cildinizin kış aylarında da sağlıkla parlamasını sağlayabilirsiniz. Doğal bakım maskeleri için tıklayın!

5. Dudaklarınızı soğuktan koruyun!
Dudaklarınızın da yüzünüzün geri kalan kısmı gibi nem tutma kapasitesi az. Bu nedenle sadece dudak bakımı için geliştirmiş uygun bir ürün desteği ile kışın çatlayan dudaklara elveda diyebilirsiniz.