Peeling Uygulamanın Cilde Olan 6 Faydası 

Cilt soyma olarak nitelendirebileceğimiz peeling, ciltteki ölü derilerin temizlenerek cildin yenilenmesini amaçlayan bir işlemdir. Dudak, bacak gibi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen peeling ne gibi faydalar sağlıyormuş merak ediyor musunuz? Yazımızın devamında peeling uygulamanın cilde olan faydalarından bahsettik. İşte detaylar…

1. Cilt Sorunlarını Giderir 

Peeling uygulamasıyla cildi en derinlerden temizlemek mümkündür. Bu sayede ciltteki lekelenmeler, siyah noktalar, akne ve sivilce gibi birçok problem giderilebilir. Siz de düzenli olarak peeling yöntemine başvurarak cildinizin çok daha sağlıklı ve kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

 2. Yaşlanmayı Geciktirir 

İlerleyen yaş ve yanlış uygulamalar gibi birçok sebepten dolayı cilt giderek esnekliğini kaybeder ve sarkmaya başlar. Peeling uygulaması ise cildin kaybettiği esnekliği geri kazanmaya yardımcı olur, sarkmaları önemli ölçüde engeller. Düzenli uygulanan peeling, cilt elastikiyetini koruyarak yaşlanmayı geciktirir.

3. Güneşten Korur

Güneş, her ne kadar vücudumuzun en çok ihtiyacı olan D vitamininin önemli bir kaynağı olsa da aynı zamanda fazlası çeşitli cilt hastalıklarını beraberinde getirmektedir. Peeling ise bu durumun önüne geçer. Cildinize düzenli olarak peeling uygulayarak güneşin zararlı etkilerinden korunur, güneş kaynaklı oluşan leke gibi birçok cilt sorunundan kurtulabilirsiniz.

 4. Gözenekleri Yok Eder

Sık rastlanan cilt sorunlarından biri olan gözenekler, cildin kirli görünmesine neden olur. Eğer siz de gözeneklerinizin genişlemesinden şikâyetçiyseniz etkili bir yöntem olarak peeling uygulamasından faydalanabilirsiniz. Düzenli uygulayacağınız peeling sayesinde gözeneklerin yapısını küçülterek güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

 5. Cilde Nefes Aldırır

Ciltteki ölü derileri yok etmeyi amaçlayan peeling, cildin kalınlığını azaltarak derinlemesine bir temizlik sağlar. Dolayısıyla cildin hava ile temasını artırarak daha çok oksijen almasına olanak tanır.

 6. Makyajın Etkilerinden Arındırır 

Makyaj kısa vadede çok iyi bir görünüm sağlıyor olsa da zamanla ciltte kötü sonuçlara sebep olabilir. Özellikle her gün yoğun makyaj yapan biriyseniz cildinizin sağlığını bozuyor olabilirsiniz. Bu nedenle peeling uygulamasını hayatınıza katmalısınız; çünkü peeling cildinizde makyajdan kaynaklanan birçok problemin giderilmesinde önemli bir yardımcıdır.