Aspirinin Bu Kullanımlarına Şok Olacaksınız!

Evet, evet bildiğimiz aspirin. Hani her evde rastlanan ve hayat kurtaran ağrı kesici. Bugün sizin için aspirinin farklı kullanımlarını araştırdık ve başlığımızdan anlaşılacağı üzere şok olduk!

1- Aspirini aknelerinizin üzerine sürerseniz, önemli ölçüde iyileşme sağlayabilirsiniz.

Doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin tabi öncesinde.

akne

2- Böcek ısırığına da iyi gelir. Aspirini biraz su ile karıştırıp ısırılan bölgeye sürün. Birkaç dakika bekletin, iyi gelebilir.

bocek

3- Cildinizi rahatlatmak ve yumuşatmak için bir öneri ile devam edelim; aspirin, 3 çay kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı bal malzemelerimiz. Bunları karıştırıp macun kıvamına getirip cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Sonra yıkayın, cildiniz yumuşacık olacaktır.

cilt bakımı

4- Kepeği önlemede de şahane! Şampuanınıza iki aspirin karıştırın ve saçlarınızı bu karışım ile yıkayın. Sonuç kepeksiz olacaktır.

sac-bakimi-onerileri

5- Aspirin aynı zamanda nasırlara ve topuk sorunlarına da iyi gelir. Daha önce şu yazımızda topuk çatlaklarını ele almıştık. Bir de bu yöntemi verelim. Yarım yemek kaşığı limon suyunu 6-7 aspirin ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Sonra ayaklarınıza sürün ve sıcak bir havlu ile sarıp 10 dakika bekletin. Sonuç, yumuşacık!

ayak

6- Çiçeklerinizin daha uzun süre taze kalması için aspirini suya karıştırıp vazoya dökün. Böylelikle daha uzun süre dayanacaktır. Özellikle güllerde çok etkili olduğu söyleniyor!

çiçekler

Tabi biz yine de geleneksel ama önemli hatırlatmamız ile yapalım finali. İlaç bu, şakaya gelmez. Yöntemlerimizi uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.