Eğer Bu Şikayetleriniz Varsa Karaciğer Problemi Yaşıyor Olabilirsiniz!

Kesin değil tabi…  Ancak bazen öyle anlar oluyor ki vücudumuz bize çaktırmadan pek çok sinyal veriyor. Daha önce bir akupunkturcunun sadece dilimize bakarak anlayabildiği şaşırtıcı şeyleri kaleme almıştık. Bu sefer de karaciğere değinmek istedik. Aşağıdaki belirtiler varsa bir doktora görünmenizde fayda var; karaciğerinizde bir sorun olabilir.

1- Sürekli ve sancılı karın bölgesi ağrılarınız varsa karaciğerinizde bir sorun olabilir. Ayrıca kendinizi yorgun ve şişkin de hissediyor olabilirsiniz.

karınağrısı

2- Gözleriniz ya da teniniz sarıya dönüyorsa, bu da bir işaret olabilir.

göz_sağlığı

3- Eğer şiddetli eklem ağrılarınız varsa, bu durum bağışıklık sisteminin karaciğer hücrelerini tahrip etmesi sonucunda bir karaciğer rahatsızlığına işaret edebilir.

boyun_ağrısı

4- Karaciğer rahatsızlığı, kendini cilt lekeleri ile de belli edebilir.

patlicanin-faydalari-cilt

5- Belki bu söyleyeceğimiz ilk semptomlar arasında değil ancak bunların da ciddi payı var. Eğer sürekli kafa karışıklığı yaşıyorsanız ve hatta bu aralar unutkanlık da arttıysa belki karaciğerinizde bir sorun olabilir.

sorular ve cevapları

Tabi bu söylediklerimiz afaki belirtiler, en doğru bilgi elbette doktorunuzda. Biz önden bazı sinyalleri tanımlamak istedik sadece…

Sağlık hep sizinle olsun!