Havucun 6 Haline “Merhaba” Diyelim mi?

Çizgi kahramanların hayatımız üzerindeki etkileri işte… Temel Reis‘in ıspanağı, Bugs Bunny‘nin havucu… Bize yıllarca anlatmak istediklerini belki o yaşın heyecanı ile anlamasak da artık biliyoruz! Ceylan gözlerin sırrı, grip düşmanı havuç ile şahane tarifler hazırladık size. Pratik ve sıra dışı havuç tariflerimizi bir bir anlatacağız şimdi size…

1- Havuçlu Fıstıklı Sufle 

Sufleyi bir de böyle deneyin! Bildiğimiz sufle tarifine sebze kattık ve ortaya şahane bir lezzet çıkardık; havuçlu fıstıklı sufle tarifimiz tam ağzınıza layık oldu. Bir göz atın deriz!

fıstıklı_sufle

2- Diyet Havuçlu Kek

Kek yemeye bayılıyor ama yüksek kalorisinden korkuyor musunuz? Çözümü bu tarifte! Sizin için düşük kalorili  havuçlu kek yaptık. Yapımı kolaydiyet dostu tarifler MigrosTV’de!

havuçlu_kek

3- Havuç Tarator

Tarator sos sever misiniz? Kalamarın yanında ne de güzel gider! Biz bu sefer daha farklı tarator tarifi vermek istedik. Havuçlu tarator tarifini izlemek için videomuza tıklamanız yeterli.

tarator

4- Fırında Körili Havuç Çorbası

Gelin şöyle içimizi ısıtacak bir şeyler hazırlayalım. Fırında körili havuç çorbasının tam sırası! Tarifin görüntülü hali burada sizi bekliyor.

havuç_çorbası

 

5- Havuçlu Cevizli Muska Böreği

Muska böreğini nasıl yaparsınız? Biz havuçlu ve cevizli olanı denedik. Lezzetli olmasının yanı sıra pratik de oldu. Tarifini izlemek için buraya buyurun!

cevizli_muska_böreği

6-  Havuçlu Patatesli Köfte

Gelin finali enfes bir köfte ile yapalım. Geleneksel köfte tariflerini unutun, ya da bir süre ara verin. Biraz daha farklılaşalım dedik ve köftenin havuçlu haliniz sizinle buluşturduk. Tarifi izlemek için videomuza buyurun.

patates_köftesi

Geleneksel tarifler vazgeçilmeziniz ise ancak yeniliklere kırpılan bir gözünüz her zaman varsa MigrosTV’de sizi bekleyen nefis tarifleri kaçırmayın.

Bugs Bunny’e sevgilerimizle! 🙂