Mercimekli 6 Nefis Tarif

Kırmızısından yeşiline her çeşiti ile leziz, protein dolu, sağlık deposu baklagil seçeneklerinden olan mercimeğin birçok farklı halini sevenleri ile bu listede buluşturmak istedik. Mercimek kullanılarak yapılabilen yemekler ile tanışmak, sofranıza farklılık katmak için satırlarımızın devamına buyurun. İşte salatasından böreğine kadar mercimekle yapılan 6 nefis tarif:

1. En Güzel Hali: Mercimek Köftesi

Mercimek denince akla gelen ilk lezzetlerden biridir kendisi. Keyif dolu çay sofralarının ya da atıştırmalıklarla geçiştirmek istenen öğünlerin en lezzetli seçeneği olan mercimek köftesi, yapımı ile hem kolaydır hem de iddialı. Küçük püf noktaları ve malzemeler ile güzelleşen bu tarifin detayları için hemen tıklayın:

2. Yaz Çorbası: Yeşil Mercimekli Soğuk Çorba

Kışın soğuğunda ideal seçenekleri arasında daima çorba olanlar, yazın sıcağında da ondan kolay kolay vazgeçmez. Eh madem durumlar böyle, biz de yazın sıcağına yakışacak şekilde soğuk bir çorba hazırlayalım istedik. Hem yararlı hem de hafif bir seçenek ararsanız detaylar için hemen tıklayın:

3. Yepyeni Bir Alternatif: Yeşil Mercimekli Bulgurlu Börek

Her ne kadar elimize geçen her malzemeden börek yapabiliyor olsak da genelde patates, peynir, kıyma gibi klasik malzemelerden uzaklaşmamaya çalışırız. Biz de bu duruma yenilik getirelim dedik ve nefis böreğimizi hazırladık. Tüm ezberleri unutturacak yepyeni bir tarifle tanışmak için hemen tıklayın:

4. Tadına Doyulmaz: Karamelize Soğanlı Mercimekli Bulgur Pilavı

Karamelize edilmiş soğan âşıkları, mercimeğe doyamayan, bulgurdan vazgeçemeyen lezzet tutkunları; bu tarif tam da damaklarınıza göre! Onunla tanışmak için hemen tıklayın:

5. Bir de Böyle Deneyin: Mercimekli Bulgur

Bu tarif ile bulgur pilavına farklı bir lezzet, güzel bir renk katıyor; pilavın doyuruculuğunu ve besin değerlerini artırıyoruz!

6. Sağlık Bu Tabakta: Yeşil Mercimek Salatası

Her hali ile güzel olur da salatası da nefis olmaz mı hiç? Hafif öğünlerden vazgeçmeyenler, daima sağlıklı beslenmeyi hedefleyenler için mükemmel gelecek bu tarif sizinle tanışmak için sabırsızlanıyor. Onu daha fazla bekletmemek için hemen tıklayın.