Sofrada Bizim de Şerbetimiz Olsun: Ramazan’a Özel 5 Şerbet Tarifi

Ramazan geldi ya, yine pek bir popüler oldu hoşaflar, kompostolar, şerbetler. Daha önce şu içeriğimizde birbirinden güzel hoşaf tarifleri paylaşmıştık sizinle. Bu sefer sofrada bizim de şerbetimiz bulunsun diye, enfes aromalı şerbetleri yapıverdik birer birer. Hepsi de pratik üstelik. Bakın nasıl yaptık!

1- Şeftali Şerbeti

Mevsim tazesi ile başlayalım. Şeftalinin yumuşacık kıvamı, nasıl da süzülü verdi şerbetin içine…

seftali_serbeti

2- Elma Şerbeti

Tabi konu şerbet olunca ‘geleneksel’ kokulu cümleler de eksik olmuyor klavyemizden. Sizin için güzel bir elma şerbeti yaptık. Taptaze…

elma_serbeti

3- Limon Şerbeti

Ekşi ve tatlının sıra dışı birlikteliğinden doğan bir tarifte sıra, limon şerbeti. Bu arada aklınızda olsun eğer bir tarafı tatlı bir tarafı tuzlu tarifleri seviyorsanız hurmalı armutlu tavuk sote tarifimize de bir göz atın deriz. Hurmanın da tam zamanı şimdi.

limon-serbeti

4- Bademli Şerbet

Sadece meyvelerle değil kuru yemişlerle de şerbet yaptığımız doğrudur, kesin bilgi; yayalım! 🙂 Bademli şerbet hazırladık size. İftarda  nasıl da iyi gider ama!

bademli-serbet

5- Nar Şerbeti

Narın pek mevsimi değil ancak Migros’ta dalından sofraya tüm tazeliği ile her mevsim her meyve var. Nar ile şahane bir şerbet hazırladık.

nar-serbeti

Ramazan ayı boyunca birbirinden güzel tarifler ve bilgiler ile sizlerle buluşmaya devam edeceğiz. Şimdilik bir ara verelim, sonra kaldığımız yerden devam edelim.

Olmaz mı? 😉