Sütlü Tavuk Çorbası Tarifi
7 votes, average: 4,14 out of 57 votes, average: 4,14 out of 57 votes, average: 4,14 out of 57 votes, average: 4,14 out of 57 votes, average: 4,14 out of 5
4,14/5Toplam: 7 Oy
view 16.575
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Sütlü Tavuk Çorbası Tarifi

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Şimdi size sadece bir çorba tarifi vaat etmiyoruz; size sevginizi, şefkatinizi gösterebilmenin, bu soyut duyguları somut bir hale getirebilmenin tarifini veriyoruz. Şöyle ki; sıcak bir çorba kaynatmak, sevdiğinize biraz da “Hadi güç topla ve iyileş, sana daha çok ihtiyacım var.” diyebilme şekli değil midir? Öyledir öyledir. O hâlde gelin yakınımıza; işte karşınızda hastayı ayağa kaldıracak, iyi olanı hastalıklardan koruyacak nefis sütlü tavuk çorbası!
Çoğunluğun ilaç niyetine saydığı tavuk çorbasına ufak bir değişiklik katalım istedik ve tarifin malzemelerine bir de süt ekledik.
Sütün bol kalsiyumu, tavuğun bol proteinini kaşıklayabileceğiniz; bolca enerji, bolca güç verecek bir kâse çorba için tencereler kaynamaya hazır olsun! Çünkü lezzetini de sağlıklı etkisini de ikiye katladığımız nefis tarif, uygulanıp kâselerinize doluşmak için can atıyor. Şimdiden afiyet olsun!

Sütlü tavuk çorbası tarifi, sütlü tavuk çorbası yapımı, sütlü tavuk çorbası nasıl yapılır, sütlü tavuk çorbası yapılışı, sütlü tavuk çorbası hazırlanışı, sütlü tavuk çorbası nasıl hazırlanır, sütlü tavuk çorbası yararları, ev yapımı sütlü tavuk çorbası ve daha birçok farklı çorba tarifi MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Sütlü Tavuk Çorbası Yapımı:

1. Tavuk göğsünü haşlayın. Haşlanan tavuk etlerini didin.
2. Ayrı bir tencerede unu, tereyağında kokusu çıkana kadar kavurun.
3. Soğuk sütü bu karışıma el çırpıcısı ile sürekli karıştırarak ilave edin.
4. Tavuk suyunu ve didiklenmiş tavukları da ilave edip birkaç dakika daha kaynatın.
5. Karabiber, limon suyu ve tuzu ilave edip ocaktan alın.Afiyetler olsun.

EN ÇOK İZLENENLER