Yelkenli Köfte Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
5,00/5 Toplam: 2 Oy
view 3.099
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Yelkenli Köfte Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Lezzet uzmanı Uzman Kasap‘tan köftenin en güzel hali, bu kez çocuklar için ilham kaynağı oluyor… Çocuklara özel nefis tarifler, harika sunumlarla MigrosTV’de! Pratik videosunu izleyince hemen yapmak isteyeceksiniz. Tarifimizi Uzman Kasap’ın farklı lezzetleriyle de hazırlayabilirsiniz; bu pratik lezzeti yapmak için kasap köfte veya ızgara köfte kullanabilirsiniz. Üstelik çocuklar bu sunuma bayılacak!

Servis önerisi:

Tahta çöp şişler yardımıyla hazırladığınız yelkenli köfteleri tereyağı ve süt ilavesiyle hazırladığınız patates püresi eşliğinde servis edebilir, koyu kıvamlı püre üzerine dik bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Yelkenli Köfte Yapımı:

1. Önceden ısıtmış olduğunuz ızgara izli döküm tavada, Uzman Kasap dana hamburger köfteyi ters yüz ederek yüksek ateşte pişirin.
2. Üst üste yerleştirdiğiniz kaşar peyniri dilimlerini üçgen şeklinde kesin.
3. Ortadan ikiye kesip çekirdeklerini çıkardığınız kırmızı dolmalık biberden küçük üçgenler elde edin.
4. Ocaktan aldığınız hamburger köftesini kısa bir süre dinlendirdikten sonra ortadan ikiye kesip kayık formunu verin.
5. Elde ettiğiniz köfte dilimlerini tahta şişlere geçirin. Uç kısımlarından şişlere geçirdiğiniz kaşar peyniri dilimlerine yelken şekli verin. Bayrak görevi görecek olacak kırmızı biber dilimlerini takıp hazırladığınız yelkenli köfteleri bekletmeden çocuklarınızla paylaşın.

EN ÇOK İZLENENLER