Acem Pilavı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 118
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Acem Pilavı

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Sıradaki videomuzda Kahramanmaraş mutfağına doğru yola çıkıyor; neredeyse akla gelen her yemeğe kusursuz bir şekilde eşlik eden pilava çok farklı bir form kazandırıyoruz. Nasıl mı? Karşınızda Acem pilavı tarifi!
Genellikle domates, arpa ya da tel şehriyeli haliyle tanıdığınız pirinç pilavının aksine Acem pilavı; kuşbaşı doğranmış dana eti, bolca soğan, sarımsak, havuç, pirinç ve çeşitli baharatlar ile hazırlanıyor. Tüm malzemelerin uyumlu dansı ve yaratıkları görsel şölen sayesinde önce iştahları kabartacak daha sonra da damaklarda tat bırakacak Acem pilavı tarifi Kahramanmaraş’ı sofranıza getirmeye hazır!
Vitaminler, karbonhidrat ve protein yönünden zenginliğiyle oldukça besleyici olan Acem pilavı sayesinde siz de kalabalık sofranızdaki her üyenin tıka basa doymasını kolaylaştırmak istiyorsanız Acem pilavı yapılışını hemen öğrenebilirsiniz.

Acem pilavına önce sofranızda daha sonra da midenizde yer açmak için ihtiyacınız olan tüm detaylar videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

Acem pilavı tarifi ve daha birçok farklı pilav tarifi için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Acem Pilavı:

İlk olarak bir kabın içerisine yağ ve etleri ekleyip kavurun. Ardından etlerin suyu çıkana kadar kavurun ve kapağını kapatıp pişmeye bırakın. Etler suyunu salıp çekinceye kadar ara sıra karıştırarak kavurmaya devam edin. Son olarak baharatları ekleyip ocaktan alın. Pilav tenceresinin içerisine yağ, soğan ve sarımsakları ekleyip kavurun. Ardından havuçları da ekleyip kavurmaya devam edin. Daha sonra yıkanmış olan pirinçleri de ekleyip kavurun. Baharatlar ve suyunu da ilave edip pişmeye bırakın. İsterseniz badem de ekleyebilirsiniz. Pilav da pişince servis için pilavı bir kaseye alıp doldurun, servis tabağına çevirin ve üzerine etleri ekleyip servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER