Ballı Mahmuriye Pilavı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 577
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Bu pilav başka pilav! Bu pilavda ne pirinç var ne de bulgur. Bu pilavda birbiri ile bir araya gelmesine pek alışık olmadığınız; ancak ayrı ayrı her birine bayıldığımız malzemelerden hazırlanan farklı bir lezzet deneyimi var! Size bolca tavuk ile karışan badem, kayısı, üzüm desek çoğunuzun yüzü düşebilir; ancak yeniliklere açık, daima farklı lezzetleri deneyimlemekten zevk alan biriyseniz bu tarifimizi denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Tavuk ve limon suyu ile şifa bulacağınız, kuru yemişlerinin her birinde kaybettiğiniz enerjiyi sağlıkla geri kazanacağınız ve bildiğiniz tüm pilavları sayesinde unutabileceğiniz ballı mahmuriye pilavı tarifimizin detayları için hemen videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

 

YAPILIŞI:

1. Tavukları ve tuzu bir suyun içine ekleyip haşlayın.
2. Haşlanan tavukları tiftin bir tavaya tereyağını ve tavukları ekleyin kavurun, ardından küp küp kesilmiş soğanları, kayısıları, bademleri ekleyip kavurun.
3. Diğer kalan tüm malzemeleri de ekleyip en son suyunu ekleyerek pişmeye bırakın hafif ağdalaşıncaya kadar ara sıra karıştırarak pişirip servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER