Çıtır Hindi Tarifi
6.020 votes, average: 4,61 out of 56.020 votes, average: 4,61 out of 56.020 votes, average: 4,61 out of 56.020 votes, average: 4,61 out of 56.020 votes, average: 4,61 out of 5
4,61/5Toplam: 6.020 Oy
view 44.414
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Çıtır Hindi Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Şimdi de nefis sofralarınıza yakışır lezzet dolu ve kolay hindi tarifinde! Hafif bir yemek ve lezzetli bir alternatif arzu edenler için kolay ve pratik tarifi ve şık görünüşü ile biçilmiş kaftan. Hindi tariflerimiz arasında lezzet durağımızda mola vermek için videomuza buyurun!

iyi-tavuk

Çıtır Hindi Yapımı:

1. Hindi göğüs parçalarını döverek incelttikten sonra kimyon, kırmızıbiber, tuz, karabiber ve kırmızı pul biberi bir kabın içerisinde güzelce harmanlayın.
2. Baharat karışımını hindilerin iki tarafına da serpin ve 30 dk. kadar bekletin.
3. Un, yumurta ve galeta ununu ayrı ayrı kaplara koyun.
4. Baharatla kaplanmış hindi göğüs parçalarını, önce una daha sonra yumurtaya ve son olarak da galeta ununa bulayın.
5. Tavada 2-3 çorba kaşığı yağı kızdırın ve hindi göğüslerini üst üste gelmeyecek şekilde dizin.
6. Ardından yüksek ateşte 3 dk. kadar kızartın ve spatulayla göğüslerin öbür yüzlerini çevirin ve aynı şekilde pişirin.
7. Şinitzelleri limon dilimleri ve maydanozla süsleyin.
.
100. lıklı ve lezzetli et yemeklerinin sırrı iyi ettedir. Migros'tan aldığınız etler güvenilirdir. Migros, Türkiye'nin her yöresinden düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye'nin en büyük işletme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler. Migros'taki tüm etler, Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir. Etler et işletme tesislerinden size ulaşana kadar 0-4 °C'de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.Migros'ta et reyonları her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi, Et bölümünde eğitim göre kasaplar etleri sizin için hazırlar. Lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden üretilen köfteler, özel soslarla tatlandırılmış fırınlık ya da ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etler sizin için hazırlanır. İyi et, iyi gelecek demektir.

EN ÇOK İZLENENLER