Çoban Kavurma Tarifi
5.813 votes, average: 4,05 out of 55.813 votes, average: 4,05 out of 55.813 votes, average: 4,05 out of 55.813 votes, average: 4,05 out of 55.813 votes, average: 4,05 out of 5
4,05/5Toplam: 5.813 Oy
view 79.597
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Çoban Kavurma Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Çoban Kavurma Tarifi, geleneksel mutfağımızın klasiklerinden. İyi et ve sağlıklı sebzelerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan bu lezzetli tarifi denemek istemez misiniz? O zaman buyurun MigrosTV’ye. Kuzu kavurmanın yanına pilav seçmekte zorlanıyorsanız size bir önerimiz de olacak. Kolay yemek tariflerimizden bademli safranlı pilava ne dersiniz?

Çoban Kavurma Yapımı:

1. İşe soğanları soyarak başlayın.
2. Sivribiber, sarı ve kırmızı dolmalık biberlerin çekirdekli kısımlarını temizleyin ve küp şeklinde doğrayın.
3.  Sıvıyağı tencerede kızdırın.
4. Et ve soğanları ilave edip et suyunu bırakıp çekene kadar soteleyin.
5. Sıcak suyu ekleyip etler yumuşayana kadar pişirdikten sonra  sivribiber, sarı ve kırmızı biberleri ilave edin.
6. Tuz ve karabiber ekleyip 5 dakika daha pişirin.
.
. u leziz tarife ait malzemelerin ne gibi faydalar içerdiği, kullanım şekilleri ve daha fazlası ile ilgili ipuçları için sizi taptaze dergi "Nefis ve Taze"'ye bekliyoruz. Buradan buyurun!
.
100. lıklı ve lezzetli et yemeklerinin sırrı iyi ettedir. Migros'tan aldığınız etler güvenilirdir. Migros, Türkiye'nin her yöresinden düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye'nin en büyük işletme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler. Migros'taki tüm etler, Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir. Etler et işletme tesislerinden size ulaşana kadar 0-4 °C'de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.Migros'ta et reyonları her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi, Et bölümünde eğitim göre kasaplar etleri sizin için hazırlar. Lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden üretilen köfteler, özel soslarla tatlandırılmış fırınlık ya da ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etler sizin için hazırlanır. İyi et, iyi gelecek demektir.

EN ÇOK İZLENENLER