Çiriş Otu Kavurması Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 3.436
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
3

Çiriş Otu Kavurması Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

  Büyük bir çoğunluğun bu sebzeye biraz yabancı olduğu âşikar. Gelin onu biraz yakından tanıyalım. Çiriş otu; idrar söktürme, regl düzenleme, ağrıları azaltma, egzamayı iyileştirme, cinsel gücü artırma gibi birçok faydası ile herkesin bolca tüketmesi gereken yeşilliklerden biri. Yabani pırasa olarak da bilinen çiriş otunun ismi ne kadar yabancı gelse de aslında lezzeti bir o kadar tanıdık.

  Lezzeti ile ıspanağın yakın akrabası sayılan çiriş otu, tezgahlardaki yerini bahar ayları ile almaya başlayıp sıcak günlerde leziz ve hafif alternatifler için harika bir yeşillik oluveriyor. Kavurması kadar sulu yemeği de mükemmel olup özellikle yoğurtla şahane gidiyor bizden önermesi. Çiriş otu kavurmasının yapımı hakkında tüm detaylar için videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

  Çiriş otu kavurması tarifi, çiriş otu kavurması nasıl yapılır, çiriş otu kavurması yapımı, çiriş otu kavurması evde nasıl yapılır, çiriş otu kavurması hazırlanışı, çiriş otu kavurması evde nasıl hazırlanır ve daha birçok sağlıklı lezzet için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Çiriş Otu Kavurması Yapımı:

1. Orta boy soğanları yemeklik bir şekilde doğrayın. Ardıdan sap kısımlarını kesip iyice yıkamış olduğunuz çiriş otlarını 4 cm uzunluğunda kesin.
2. Uygun bir tencere içerisine zeytinyağı alıp kızdırın. Kızmış olan yağın üzerine doğradığınız soğanları ekleyip kavurun.
3. Daha sonra çiriş otlarını ekleyip otlar yumuşayıncaya kadar sürekli karıştırarak kavurun.
4. Son olarak tuzunu ekleyip 2 dakika daha kavurduktan sonra sıcak olarak servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER