MENUKAPAT

Giriş Yap/Üye Ol

MigrosTV video dünyasına ulaşmak, online tiyatro oyunlarını izlemek ve kadın akademisi platformuna erişmek için üye girişi yapınız

Giriş Yap/Üye Ol

MigrosTV video dünyasına ulaşmak, online tiyatro oyunlarını izlemek ve kadın akademisi platformuna erişmek için üye girişi yapınız

Giriş Yap/Üye Ol

Cep telefonu doğrulama
555 555 55 55
Cep telefonuna gelen SMS şifresini girerek doğrulama işlemini tamamlayın.
Aradığım Şey
Eminönü’nün En Ünlü Yemek Mekanları

MigrosTV’nin yeni programıyla karşınızdayız! Şef Halil Şımır, İstanbul’un tarih kokan bölgesi Eminönü’ne adımını atıyor ve unutulmaz lezzetlerle dolu bir yolculuğa çıkıyor. Day Day Pastanesi’nden Dönerci Şahin Usta’ya, Yeni Han’dan Ocakbaşı Kebap salonuna, ve Lezzet-i Şark’a kadar her durağında benzersiz tatlar keşfediyoruz.

İlk durağımız Day Day Pastanesi, tarihi yarım adada yer alıyor. Burada Şef Halil Şımır, elmalı ve tahinli çöreklerin eşsiz lezzetini tadıyor ve bizi bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Sonrasında Şef Halil, Eminönü’nün ünlü döner mekanlarından Dönerci Şahin Usta’ya uğruyor. Tırnak pide arasında muhteşem bir et dönerle damaklarımızı şenlendiriyor.

Tarih kokan sokaklarımızda ilerledikçe Yeni Han’a varıyoruz. Mekan Türk kahvesinin kavrulduğu ilk fırına ev sahipliği yapmasıyla meşhur. Bu tarihi mekanda, enfes bir Türk kahvesi keyfi yaşıyoruz.

Ocakbaşı Kebap salonunda Adana Kebabı ile lezzet şölenine devam ediyoruz. Şef Halil Şımır’ın özel tadımıyla sofralarımıza gelen bu nefis kebap, damağımızda iz bırakıyor.

Son durakta Lezzet-i Şark’a ulaşıyoruz. Eminönü’nün en meşhur künefelerinden birini tadıyoruz ve ağızda dağılan bu enfes tatla günün kapanışını yapıyoruz.

MigrosTV Şefi Halil Şımır ile Eminönü’nde Lezzet Dolu Bir Yolculuğa Şimdi Katılın! Her bir lezzet durağında yaşanan keyif dolu anları kaçırmamak için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Beğeni, yorum ve paylaşımlarınızla bize destek verin, daha birbirinden lezzetli yolculuklara birlikte çıkmaya devam edelim.

Halil Şımır ile lezzet dolu tarifleri izlemek için hemen tıklayın!

MigrosTV Youtube kanalını ziyaret etmek için hemen tıklayın!