Waffle Tarifi
1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
4,00/5Toplam: 1 Oy
view 3.718
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Waffle Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Waffle, Belçika asıllı bir hamur tatlısıdır. Hiç bilmeyenler için kumpirin tuzlu çeşidiymiş gibi tanımlanabilir. Elbette öz malzemesi ile değil süsleme usulü ile… Öyle ki kumpir gibi üzerine renk renk, birbirinden tatlı malzemeler eklenerek mutluluk sebebi yaratılır adeta. Tabii birçok mutluluk gibi waffle’nin de kilo sebebi olduğu unutulmaması gereken sert bir gerçektir. Üzerine erimiş çikolata, taze meyveler, ince şekilde parçalanmış kuru yemişler eklenerek servis yapılan bu lezzet bombasını sıkça olmasa da arada bir tüketin deriz.

“En güzel waffle nerede yenir?” derken tüm şehre bir göz atılır da hiç evin mutfağında yenebileceği akla gelmez. Evet, bu tarif ile siz de kendi waffle’nizi yapabilir hem tatlı bir gurur hem de daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Yorgunluk mu? Gülümseten sonuçlarla uçar gider!

Waffle nasıl yapılır, kolay waffle yapımı, evde waffle yapımı, waffle tarifi ve daha birçok farklı lezzet MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın!

 Püf Noktası :

  • Kullanacağınız yumurtanın diğer ürünlerle homojen bir şekilde bağlanabilmesi için
    oda sıcaklığında bekletin.
  • Hamurun topak olmaması için iyice karıştırıp pürüzsüz bir hamur elde etmelisiniz.

Waffle Yapımı:

1. Derin bir kapta yumurta ve şekeri çırpın ve ardından süt, sıvı yağ, un, şekerli vanilin ve kabartma tozunu ekleyin.
2. Kullanacağınız makineyi bir fırça yardımıyla, sıvı yağ ile biraz yağladıktan sonra waffle hamurundan 1 kepçe makineye dökün.
3. Üzerini kapatıp, yaklaşık 1.5 dakika pişmesini bekleyin ve ters çevirerek ızgara izi vermek amacıyla 1 dakika daha pişirin.
4. Hazırladığınız waffle'ın üzerini dilediğiniz ürünlerle süsleyebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER