Havuçlu Patatesli Köfte Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,55/5 Toplam: 6.628 Oy
view 42.022
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
5

Havuçlu Patatesli Köfte Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Havuçlu Patatesli Köfte Tarifinde iyi etimiz, renkli sebzeler ile buluşuyor. Farklı köfte tariflerinden biri olan havuçlu patates köftesinin yanına yakışır iki lezzet önerimiz daha olacak; mesela leziz bir peynirli çiğ börek ya da sigara böreği! Şimdi lezzet duraklarımızdan Havuçlu Patatesli Köfte için buyurun MigrosTV’ye.

Havuç severseniz size nefis bir kek tarifimiz olacak; havuçlu kek. Tarifi bu linkte!

Sağlıklı ve lezzetli et yemeklerinin sırrı iyi ettedir. Migros’tan aldığınız etler güvenilirdir. Migros, Türkiye’nin her yöresinden düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye’nin en büyük işletme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler. Migros’taki tüm etler, Gıda – Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir. Etler et işletme tesislerinden size ulaşana kadar 0-4 °C’de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.Migros’ta et reyonları her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi, Et bölümünde eğitim göre kasaplar etleri sizin için hazırlar. Lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden üretilen köfteler, özel soslarla tatlandırılmış fırınlık ya da ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etler sizin için hazırlanır. İyi et, iyi gelecek demektir.

Havuçlu Patatesli Köfte Yapımı:

1. Havuçları ve patatesleri soyun ve rendeleyin.
2. Maydanoz,dereotunu kıyın kıyın.
3. Havuçları ve patatesleri zeytinyağı ile çok az diri kalacak şekilde orta ateşte pişirin (sebzeler yumuşamaz ise 1-2 çorba kaşığı su ekleyip pişirmeye devam edin).
4. Kıyma ve geri kalan malzemeleri ekleyip iyice yoğurun.
5. Yumurta büyüklüğünde köfteler yaparak biraz yassı hale getirin.
6. Köfteleri una bulayın,bir tencerede sıvıyağı kızdırıp köfteleri pişirin.

EN ÇOK İZLENENLER