MENUKAPAT

Giriş Yap/Üye Ol

MigrosTV video dünyasına ulaşmak, online tiyatro oyunlarını izlemek ve kadın akademisi platformuna erişmek için üye girişi yapınız

Giriş Yap/Üye Ol

MigrosTV video dünyasına ulaşmak, online tiyatro oyunlarını izlemek ve kadın akademisi platformuna erişmek için üye girişi yapınız

Giriş Yap/Üye Ol

Cep telefonu doğrulama
555 555 55 55
Cep telefonuna gelen SMS şifresini girerek doğrulama işlemini tamamlayın.
Aradığım Şey
Kurtuluş’un En Ünlü Yemek Mekanları

Merhaba sevgili yemeksever dostlar! Birlikte yepyeni bir lezzet yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? MigrosTV’nin sevilen programı “Halil Şef ile Lezzet Durakları”nda bu sefer İstanbul’un tarih kokan semtlerinden birine, Kurtuluş Caddesi’ne konuk oluyoruz. Sokakların eski dokusunu hissederek, lezzet dolu durağımıza hoş geldiniz!

📍 Göreme Muhallebicisi – Kahvaltının En Tatlı Anıları
İlk durağımız Göreme Muhallebicisi, güne en lezzetli başlangıcı yapmak isteyenleri bekliyor. Sıcacık çay eşliğinde sucuk, menemen ve zeytinin tadını çıkarırken, manda kaymağı ve balla örülü eşsiz lezzetleri tatmanın keyfine varacaksınız.

📍 Pelit Turşuları – Gelenekten Gelen Tatlar
Tadına doyum olmayan geleneksel lezzetlere bir adım daha yaklaşıyoruz. Babadan oğula aktarılan Pelit Turşuları’nda, renk renk, çeşit çeşit turşular arasında seçim yaparken zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız.

📍 Damla Dondurma ve Boza – Serinleten Tatlar
Serinlemeye hazır olun! Yazın serinleten dondurmaların en özel hali ve kışın vazgeçilmezi boza, Damla Dondurma ve Boza’da buluşuyor. Karışık bir dondurma ile tatlı serinliğin keyfini yaşarken, bozanın eşsiz tadına da doyamayacaksınız.

📍 Arma Pastanesi – Tatlıların Büyülü Dünyası
Arma Pastanesi’nde lezzetin büyülü dünyasına adım atıyoruz. Paskalya ve Suryani Çörekleri’nin eşsiz aromalarıyla tanışacak, mahlep ve damla sakızının büyülü dansını tatma fırsatı bulacaksınız. Mekik ve peynirli kurabiyenin enfes lezzetleriyle şölene devam!

📍 Emmi Et ve Meze – Geleneksel Tatlar Modern Sunum
Lezzet yolculuğumuzun son durağı: Emmi Et ve Meze. 1989’dan beri geleneği ve lezzeti harmanlayan bu mekanda, Gaziantep’in özgün tatlarını keşfedeceksiniz. Kuzu kaburga, tatlı mezeler, fıstıklı ıspanak ve labneli biber… Damak çatlatan lezzetler burada sizi bekliyor.

Bu lezzet dolu macerayı kaçırmayın! Videoyu izlemeyi, beğenmeyi ve yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca MigrosTV Youtube kanalımıza abone olarak yeni lezzet duraklarını beraber keşfetmeye devam edelim.

Halil Şef ile Lezzet Durakları’nın diğer bölümlerini izlemek için tıklayın!

MigrosTV Youtube kanalını ziyaret etmek için tıklayın!