Mor Lahana Çorbası
1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5
3,00/5Toplam: 1 Oy
view 2.729
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Mevsimin en renkli sebzelerinden olan mor lahana, nefis salataların önemli bir malzemesidir. Hele bir de tupturuncu havuç ve bembeyaz turpla buluşunca ortaya uyumlu bir renk cümbüşü çıkar. Öyledir, ancak bu zamana kadar mor lahanadan sadece salata yaptıysanız sizin için yenilik çanları çalıyor demektir, kulak verin! Çünkü bu kez mor lahanadan vitamin deposu bir çorba pişirmezseniz epey lezzet kaybı yaşayabilirsiniz! Sıradaki tarifimiz sayesinde taptaze mor lahanaları patates, havuç, soğan ile kaynaştırıp ortaya mor renk sevenlerini çok mutlu edecek, sebze âşıklarına hayat verecek bir tarif çıkaracaksınız. Kaşıklanmak için heyecanlanan mor lahana çorbasını daha fazla bekletmeden uygulamaya geçin. Mor lahana çorbası yapılışı hakkında tüm detaylar videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

Mor lahana çorbası tarifi ve daha birçok nefis çorba tarifleri için bizi takip etmeye devam edin.

Mor lahana Çorbası Yapımı:

1. Bir tencerenin içerisinde küpler halinde doğranmış soğan, havuç ve patatesleri ekleyip kavurun ardından küpler halinde doğranmış olan lahanayı ve suyu da ilave edip pişmeye bırakın.
2. Tüm sebzeler pişince blenderdan geçirip baharatlarını da ilave edip karıştırın ve ardından servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER