Her Erkeğin Sahip Olduğu 5 Arkadaş Tipi

1) Akıl Hocası

Her erkeğin hayatında sadece bir arkadaşıyla konuşup tavsiye almak istediği zamanlar vardır. Hayatınızın zor bir döneminden geçiyorsanız, yaşının ötesinde bir olgunluğa sahip ya da sizden yaşça büyük birinin size yol göstermesine ihtiyaç duyarsınız. Bu dönemde yönlendirilmek en ihtiyaç duyduğunuz şeydir; çünkü siz tek başınıza karar alamıyorsunuzdur. Normalde bu görevi üstlenen eşiniz ya da sevgilinizdir; ancak ya probleminiz onunla alakalıysa? Ya da bir erkek meselesiyse? Hayatta bazı şeyler vardır ki sadece bir erkekle konuşabilirsiniz. Burada devreye akıl hocası bilge arkadaşınız girer. Onunla konuşmak size yol gösterir; çünkü o, siz anlamasanız bile bir şeylerin ters gittiğini anlar, sizi kırıcı değil yapıcı bir şekilde eleştirir. Yeni aldığınız terfiden dolayı kibiriniz mi arttı, kız arkadaşınız ya da eşinizden başka biriyle mi flört ediyorsunuz? Bu arkadaşınız sizi dışarıdan objektif bir şekilde gözlemleyip açık açık her şeyi söyler; çünkü o, sizin her zaman daha iyi bir insan olmanızı ister. Akıl hocası arkadaşınız her zaman en sevdiğiniz arkadaşınız olmayabilir, ama o sizin için bir ihtiyaçtır. O, bu akıl almaz ve karmaşık hayatta her zaman sizin kılavuzunuz olacaktır.

erkek tipleri 1

2) Eküri

Bu arkadaşınız sizin için birçok farklı amaca hizmet eder. Eğer yalnızsanız, bu arkadaşınız eküri görevini üstlenir. Karşı cinsle iletişiminiz için size rahatlık ve cesaret verir. Sosyal etkinliklerde her zaman iki kişi tek kişiden iyidir. Bir grup içinde sizin daha rahat olmanızı sağlar ve sizin iyi özelliklerinizi açığa çıkarır ki siz kendiniz hakkında konuşmak zorunda kalmayın. Yeni bir ayrılık yaşadıysanız da bu arkadaşınız sizi hayata döndürür, hayatın devam ettiğini size gösterir. Eğer evlendiyseniz, bu arkadaşınız daimi bekar olarak kalmaya devam eder. Arkadaş grubunuzda değişmeden aynı kalan tek insandır. Evlenmeden önceki zevklerinizi, arkadaşlarınızı unutmamanızı sağlar. Diğer arkadaşlarınızın hepsi evli ve çocukluysa, günlük hayattan kaçmak istediğiniz zamanlarda bu arkadaşınız hep oradadır. Onunla futbol maçı izleyip, kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Evli hayatınızda size enerji veren, ara sıra da olsa kendiniz için bir şeyler yapmanızı sağlayan odur.

erkek tipleri 2

3) Elinden Her İş Gelen Hamarat Arkadaşınız

Hayatta her şeyi bilen, bilmese bile bir fikri olan arkadaşınızdır. Evinizi yenilerken size yardımcı olan, en güzel etin nasıl pişirileceğini size öğreten, almak istediğiniz araba hakkında sizi bilgilendiren hep odur. Akıl hocasına biraz benzeyebilir; ancak akıl hocası size felsefik ve derin tavsiyeler verirken bu arkadaşınız daha pratik bilgilerle size kılavuzluk eder. Size balık vermez, balık tutmayı öğretir. Evinizin bozuk parçalarını yenilerken başınızda durup size yol gösterir ki siz de geleceğin hamarat arkadaşı olup başkalarına yol gösterebilesiniz. Bu yardımsever arkadaşınıza her zaman teşekkür etmeyi unutmayın! Size yardımcı olduğu zaman onu yemeğe çıkarın ya da bir şeyler ısmarlayın.

UNITED STATES - CIRCA 1950s:  Carpenter hammering a nail.  (Photo by George Marks/Retrofile/Getty Images)

4) Spor Delisi

En çok kıskandığınız arkadaşınız bu olabilir. O, her zaman kendine iyi bakar, sporu hayatının temeline oturtur. Maratonlarda koşar, kilometrelerce bisiklet sürüp tek bir damla ter dökmez. İşin en kötü yanı ise sizi her zaman spor aktivitelerine çağırır ve siz evet diyene kadar pes etmez. Bazen arkadaşlığınızın hatırına ona evet demek zorunda kalırsınız. Siz tembel tembel koltukta otururken o size ilham olur, ara sıra da olsa spor salonuna gitmenizi sağlar. Kim bilir, belki bir gün siz, o arkadaşınızdan daha çok spor yapmaya başlarsınız.

erkek tipleri 4

5) İş Arkadaşınız

Çoğu erkek haftanın en az 40 saatini işte geçirir. Neredeyse tüm zamanının yarısını iş yerinde ya da iş yaparak geçirir. Bu sebeple iş yerinde sizi iş stresinden uzaklaştıracak bir arkadaşa ihtiyaç duyarsınız. İş arkadaşlığının en güzel yanı ise beklentilerinizin düşük olmasıdır. Bu arkadaşınız hiçbir zaman en yakın arkadaşınız olamayacaktır; ancak haftayı rahat geçirmeniz için ideal bir tiptir. Bu arkadaşlığın dezavantajları da vardır. Eğer bu arkadaşınız sizin patronunuzsa dikkatli olun, herhangi bir anlaşmazlıkta işinizden olmayın! Ofisteki hiyerarşi düzenine uygun biriyle arkadaşlık yapmanız en doğrusu olur. Sizinle yaklaşık aynı pozisyonda olan ya da başka bir departmanda çalışan biriyle dostluk kurmanız kariyeriniz için en doğrusu olacaktır.

erkek tipleri 5