Parfüm Alırken Bunlara Dikkat!

Bazen en olmadık anıyı hatırlatır, bazen ‘unuttum’ denileni… Girer girmez büyüleyebilir de insanı, tek bir ‘snıff snıff’ efekti ile soğuta da bilir. Kimliğimizin, karakterimizin aromaya bürünmüş hali parfümler. Bu yazımızda parfüm alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini kaleme aldık. İşte o tüyolar!

parfum-secimi

1- Parfüm Almak İçin En İdeal Saat!

Parfüm seçmenin saati mi olurmuş demeyin, olabiliyor. Duyu algımızın en güçlü olduğu anlar akşamüzeri saatleri. Bu yüzden, almayı planladığınız parfümü sabah saatlerinde seçmeyin, akşamüstüne bırakıp kokudan iyice emin olun!

2- Yediklerimize Dikkat!

Gündüz çok yoğun bir şekilde baharatlı ya da yağlı yiyecekler yediyseniz bu, parfümün teninizdeki kokusunu doğrudan değiştirebilir. Bu nedenle o gün sizin için günlerden ‘acı ve baharat’ ise bir kez daha düşünün deriz!

3- Parfümü Nereye Sürmeli?

Sadece boyunuza mı? Yeterli değil. Parfümün en kalıcı olduğu bölgeler; göğüs, kalça kemiği ve bacak üstleri.

4- Parfümü Daha Kalıcı Yapmanın Pratik Yolu!

Ne kadar sıkarsanız sıkın parfümünüz kalıcı olmuyorsa merak etmeyin, kolayı var. Parfümü uygulamadan önce, sıkacağınız yere kokusuz krem sürün. Üzerine
parfümü sıkın. Bu, kokuyu sabitleyecek ve kalıcılığını arttıracaktır.

5- Aman Parfüme Dokunmayın!

Parfümü 15 cm uzaktan sıkın ve elinizle yaymayıp, kendi kendine kurumaya bırakın. Zamanla üst nota uçacak ve esas aroma çevreye yayılacaktır.

6- Doğal Oda Kokusu İster misiniz?

Cildiniz kadar yaşam alanınız da özel ve güzel. Bu yüzden evdeki malzemelerle yapabileceğiniz doğal bir oda parfümü hazırladık size. Şu videodan zleyebilirsiniz…