Meyve Halini Unutun: Kavundan Yararlanabilmenin 6 Farklı Hali

Karpuzun en güçlü rakiplerinden biri olan, güzel lezzetinin yanı sıra, serinlik ve vitamin veren yaz meyvesi kavunun diğer halleriyle de tanışmaya ne dersiniz?
Eğer ki azılı bir kavun seveniyseniz ya da kavunu meyve olarak tüketmeyi sevmiyor ama faydalarından bir şekilde yararlanmak istiyorsanız bu teklifimize bayılıp derhal yazımızın devamını okumak için heyecanlanacağınızı biliyoruz. O halde sizi daha fazla bekletmeden hemen detaylara geçelim.

İşte, kavundan yararlanabilmeniz için 6 farklı alternatif…

  1. 1.Dondurma

Yaz mevsiminin en sıcak günlerini yaşarken ferahlatacak seçenekler aradığınızda, güne verdiğiniz keyifli bir molaya güzel bir lezzet de katmak istediğinizde nefis bir dondurma düşlüyorsanız kavunlu dondurma en iyi seçenek olabilir. Kavunlu dondurmayı güvendiğiniz bir yerden hazır alabilir ya da evde kendi ellerinizle, hiç katkı maddesi olmadan yapabilir, böylece kavunun en serin halinden yararlanabilirsiniz.

  1. 2.Reçel

Kavunun o tatlı lezzetine iyice doyabileceğiniz bir seçeneğe ne dersiniz? İster ekmeklere sürüp ister kaşık kaşık tüketebileceğiniz kavun reçeli ile kahvaltılarınızı daha bir anlamlandırmak, daha bir enerji ile doldurmak istiyorsanız yapılacaklar ya da alınacaklar listenize kıvamında bir kavun reçelini eklemeyi unutmayın!

  1. 3.Meyve Suyu

Kavunun faydalarından yararlanmasını istediğiniz ancak kavunu bir türlü sevemeyen bir çocuğunuz varsa ya da kahvaltınızda çay yerine geçecek vitamin dolu bir içecek arıyorsanız kavundan neden vitamin deposu bir bardak çıkarmayasınız? Üstelik kalan kavunları da iyi bir değerlendirme yöntemi sayılacak meyve suyu için daha fazla geç kalmadan işe koyulun deriz!

  1. 4.Kavun Tatlısı

Kavunun tatlı mı tatlı lezzetini biraz fırınlayıp farklı mı farklı bir tarif yaratmaya ne dersiniz? Hem hafif hem de kusursuz bir lezzete sahip, özel bir tatlı yapmak istiyorsanız ne duruyorsunuz? Aman ha, üzerine fındık serpip yanına bir miktar kaymak ekleyerek kavun tatlınızı tamamlamayı sakın unutmayın!

  1. 5.Dolma

“Kavundan da dolma mı olur?” demeyin. Biliyorsunuz ki içerisinde çeşit çeşit dolma bulunup her damak zevkine hitap edebilecek bir yemek kültürüne sahibiz. Kavun dolması da meyve sevenlerini kalbinden yakalayabilecek bir seçenek! Ne kuş üzümü ne de bolca pirincin eksik olduğu kavun dolmasını en kısa zamanda deneyip farklı lezzetlere açık olanları mutlu etmekte fayda var, bizden önermesi!

  1. 6.Cips

Patates sarısına karşı kavun sarısı! Kavun cipsi hem tatlı hem de daha sağlıklı bir atıştırmalık olabilir. Eğer siz de sıradan patates cipslerinden sıkıldıysanız, keyifli anlarınıza ortak olacak yeni lezzetler arıyorsanız kavundan yararlanabileceğiniz farklı bir lezzet olarak kavun cipsini tercih edebilirsiniz. Mevsimin taze kavunlarını fırında ya da güneşte kurutup nefis bir cipsi kendiniz hazırlayabilir ya da güvendiğiniz bir kurumdan hazır alabilirsiniz.